Tuesday, June 18, 2024

E rëndë në Kosovë/ Treni përplaset me furgonin, dy viktima

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e dy personave u regjistrua mbrëmjen e së shtunës në Kosovë.

Ngjarja ndodhi në fshatin Krushevë e Madhe të Klinës, ku një tren pasagjerësh u përplas me një furgon.

Viktimat janë Fahri dhe Vlora Gjocaj, një çift fshati Ballaboç i Deçanit. Pavarësisht ndihmës që morën në spitalin e Pejës, ata nuk ia dolën të mbijetonin.

Nuk dihet ende shkaku i aksidentit fatal. Autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë