Wednesday, May 29, 2024

KRYESORE

POLITIKË

“Mbështesim punën e SPAK”, Rama: Në Prokurorinë e Tiranës mbrohet evazioni fiskal. Dy drejtësi të ndryshme

Kryeministri Edi Rama ka theksuar sërish mbështetjen për punën e Prokurorisë së Posaçme (SPAK). Gjatë fjalës së tij në mbledhjen...
spot_img

AKTUALITET

DASH: Problemet në pavarësinë e gjyqësorit dhe medias, korrupsioni, ndërhyrja e politikës, shqetësimet kryesore për Shqipërinë

Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni në të gjitha nivelet e qeverisjes, në organet e zbatimit...

Gazetari italian: Kam prova për lidhjet e Olsi Ramës me krimin, Engjëll Agaçi në lupën e anti-mafias

Gazetari italian, i cili realizoi investigimin mbi paktin Rama-Meloni ka folur në mediat shqiptare. Giorgio Mottola, zbuloi se si u arrit te investigimi që ka...
spot_img

EDITORIAL

spot_img
spot_img

KOSOVA

RAJONI

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Ali Ahmeti: Referendum ku qytetarët do të përcaktojnë nëse janë për Evropën dhe të ardhmen

Referendum e ka cilësuar kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti procesin zgjedhor të kësaj të mërkurë për presidentin e ri në Maqedoninë e Veriut, ku sipas tij, qytetarët do të përcaktojnë nëse janë për integrimin evropian...

Video News

spot_img
spot_img

BOTA

SPORT

spot_img

LAJMET E FUNDIT