Saturday, July 20, 2024

KRYESORE

POLITIKË

‘Fati’ i Belerit, KQZ shtyn vendimin për vlefshmërinë e mandatit të kryebashkiakut të dënuar të Himarës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shtyrë vendimin në lidhje me vlefshmërinë për mandatin e kryebashkiakut të zgjedhur të...
spot_img

AKTUALITET

SPAK nis hetimin për ’21 Janarin’, regjistrohet zyrtarisht procedimi penal

Hetimet për vrasjet e 21 janarit do të kryen nga Prokuroria e Posaçme. SPAK njoftoi zyrtarisht të martën se ka rregjistruar hetimet për 3 vepra...

Zjarr e molotov para bashkisë/ Protestuesit djegin goma makinash, tensione në qendër të Tiranës

Rithemelimi dhe Partia e Lirisë kanë zhvilluar sërish protestë para Bashkisë së Tiranës, me një pjesëmarrje shumë të ulët. Përveç molotovëve, protestuesit kishin gjetur një...
spot_img

EDITORIAL

spot_img
spot_img

KOSOVA

RAJONI

Kurti në Ankara, bisedon për marrëdhëniet dypalëshe me Erdoganin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka nisur të premten një vizitë në Turqi, ku ka biseduar me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan për marrëdhëniet dypalëshe dhe mundësitë e thellimit të bashkëpunimit ekonomik dhe për mbrojtjen , njoftoi Zyra...

EURO 2024, a do e kalojë Shqipëria grupin?
0 votes · 0 answers
×

Video News

spot_img
spot_img

BOTA

SPORT

spot_img

LAJMET E FUNDIT