Sunday, July 21, 2024

As rrufetë nuk e mposhtin Gjermaninë/ “Panzerat” kalojnë Danimarkën dhe kualifikohen në çerekfinalen e EURO 2024

As rrufetë nuk e mposhtin Gjermaninë. “Panzerat” kualifikohen në çerekfinalen e Kampionatit Europian, pasi kanë mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 Danimarkën në “Signal Iduna Park”.

Në minutën e 36, ndeshja u ndërpre për shkak të një rrufeje, arbitri i dërgoi lojtarët në stol dhe më pas drejt dhomave të zhveshjes.

Rrufetë mbi ‘Signal Iduna Park”

Skuadra e drejtuar nga Nagelsman zhbllokoi ndeshjen në minutën e 53. Haverz realizoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Në minutën e 68, Musiala realizoi golin e që i dha kualifikimin Gjermanisë në çerekfinale.

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë