Sunday, July 21, 2024

Tensione në seancën plenare/ Noka dhe Bardhi bllokojnë foltoren e Kuvendit

Seanca plenare e së enjtes në Kuvend është shoqëruar me tensione dhe fyerje. Deputetët e opozitës, Flamur Noka dhe Gazment Bardhi bllokuan foltoren e Kuvendit dhe shkaktuan kaos.

I menjëhershëm ishte ndërhyrja e Gardës. Noka dhe Bardhi nuk ndalën fyerjet ndaj kryeparlamentares Lindita Nikolla.

Kryeparlamentarja Nikolla kërkoi nga deputetët që të ndalonin me fyerjet.

Lindita Nikolla nuk pranoi kërkesën për interpelancë me kryeministrin Edi Rama, pasi sipas saj, nuk është në përputhje me rregulloren e Kuvendit.

Bardhin nuk e mbajtën nervat dhe theu mikrofonin në foltore.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë