Sunday, July 21, 2024

Arrestohet ish ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj

Ish ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj është arrestuar këtë të enjte.

Beqaj u vu në pranga për fondet e Agjencisë Shtetërore të Programit Strategjik dhe Koordinimit të Ndihmës, e njohur edhe si SASPAC.

Lidhur me këtë dosje, pak muaj më parë u zhvilluan disa kontrolle në biznese.

Beqaj doli në komunikime me vartës të tij në kohen kur drejtonte zyrën e SASPAC. Biseda ishte në lidhje me “kopsitjen” e disa dokumentave dhe praktikave.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë