No menu items!

SPORT

Ronaldo kërcënoi trajnerin me largim nga kombëtarja? Reagon federata portugeze

Federata Portugeze e Futbollit (FPF) ka përgënjeshtruar një lajm që ka qarkulluar në media, se Cristiano Ronaldo ka kërcënuar trajnerin Fernando Santos, me largim nga kombëtarja në Katar. Sipas FPF, nuk ka asgjë të vërtetë në lidhje me këtë. “Raportet që...

VIDEO | Tifozët shqiptarë dhe zviceranë festojnë fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë

Zvicra është në festë pasi kombëtarja “Helvete” arriti të mposhtë Serbinë, duke siguruar kualifikimin për në fazën e 1/16-ave të Kupës së Botës. Festa është zhvendosur edhe jashtë stadiumit “974”, ku u luajt ndeshja. Disa tifozë shqiptarë dhe zviceranë, kanë...

VIDEO | Flamuri shqiptar shfaqet në stadium në ndeshjen Serbi-Zvicër

Edhe pse autoritetet në Katar morën masa duke ndaluar flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë  në ndeshjen Serbi-Zvicër, flamuri shqiptar është shfaqur në stadiumin “974”, aty ku po luhet kjo sfidë. Pas golit të shënuar nga sulmuesi i Zvicrës, Embolo, i...

Zvicra eleminon Serbinë nga Kupa e Botës, Xherdan Shaqiri protagonist me një gol

Zvicra triumfoi me rezultatin 2-3 ndaj Serbisë, duke siguruar kualifikimin për në fazën e 1/16-ave të Kupës së Botës. Një ndeshje plot me emocione, teksa në fund ishin zviceranët ata që festuan. Mesfushori me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri ishte ai i...

VIDEO | Xherdan Shaqiri shënon gol ndaj Serbisë

Mesfushori me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri ka kaluar në avantazh Zvicrën, në ndeshjen ndaj Serbisë. 31-vjeçari realizoi një gol mjaft të bukur brenda zonës në minutën e 20. Shaqiri u asistua nga Djibril Sow duke e dërguar topin në rrjetë. Në...

Ndeshja Zvicër-Serbi, ndalohen flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në stadium

Autoritetet në Katar kanë marrë masa për ndeshjen Zvicër-Serbi, duke ndaluar flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në stadiumin “974”, ku dhe do të luhet kjo sfidë në orën 20:00. Të gjithë tifozët që kanë shkuar me simbolet e dy vendeve...

‘Jam anti-plumb’, Ronaldo nuk pendohet për intervistën ndaj Manchester United

Cristiano Ronaldo ka reaguar për herë të parë pas një intervistë të dhënë disa ditë më parë ku akuzoi klubin e tij, Manchester United, se ndihej i tradhtuar dhe se nuk kishte respekt për trajnerin Erik ten Hag. Ylli portugez...

Botërori i pestë për Ronaldon, 37-vjeçari thirret për “Katar 2022”

Kristiano Ronaldo do të ketë një tjetër mundësi për të shtuan trofe në kabinetin e tij, por edhe të kombëtares. 37-vjeçari është thirrur nga trajneri Fernando Santos për të qenë pjesë e skuadrës në Katar 2022. Ky është Botërori i...

Igli Tare: Juventus, Roma, Inter dhe Milan të falimentuara, por i duhen sistemit

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare ka lëshuar një deklaratë të fortë për disa nga klubet kryesore të kampionatit italian të fubollit. Duke folur në universitetin “Luiss” të Romës, Tare u shpreh se Juventus, Roma, Inter dhe Milan drejtohen me...

Edoardo Reja: Jemi të zhgënjyer, por i kam dhënë dinjitet Shqipërisë

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edoardo Reja deklaroi pas ndeshjes me Islandën, e cila përfundoi në barazim 1-1, se ai, presidenti i FSHF, por edhe tifozët janë të zhgënjyer me rezultatet e arritura në Ligën e Kombeve. 76-vjeçari italian mendon se...

Bajerni triumfon ndaj Barcelonës, rikthim i hidhur për Levandovskin në Mynih

Bajerni i Mynihut ka mposhtur Barcelonën në ndjeshen e zhvilluar mbrëmjen e së martës në “Allianz Arena”, e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Mjaftuan dy gola në minutat 50 dhe 54 nga Lukas Hernandez dhe Leroi...

4 kartonë të kuq dhe 4 gola, VAR-i i ‘mohon’ fitoren Juventusit ndaj Salernitana-s

uventus u ndal në barazim nga Salernitana në ndeshjen e javës së gjashtë në kampionatin italian. Një ndeshje ku nuk mungoi tensioni pasi përveç 4 golave, u dhanë edhe 4 kartonë të kuq. Deri në minutën e 92-të, Salernitana ishte duke...

Galatasaray zyrtarizon Rashicën dhe Icardin, arsyeja pse shqiptari do paguhet më shumë

Klubi turk i futbollit, Galatasaray ka zyrtarizuar afrime të reja në kuadër të merkatos futbollistike. Milot Rashica dhe Mauro Icardi janë dy futbollistët më të rinj që ka afruar skuadra turke. Në komunikatën zyrtare, klubi bëri të ditur se Rashica do...

‘Zoti Levangolski, shihemi në Mynih’, reagimi i Myler për shortin e Ligës së Kampionëve

Ironitë e fatit janë diçka e zakonshme në botën e futbollit. Aq sa thuhet se vetëm ky sport mund të t’i dhurojë. Kështu i ka ndodhur Robert Levandovskit. Vetëm pak muaj pasi la Bajernin e Mynihut për t’u transferuar...

Çelsi në bisedime me Armando Brojën për një kontratë të re

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Broja është një ndër emrat më të lakuar të merkatos verore. Pas huazimit te Sauthempton sezonin e kaluar, 20-vjeçari është aktivizuar në dy ndeshjet e para të kampionatit me blutë e Londrës dhe sipas mediave, Çelsi...

VIDEO | Tension dhe përplasje mes dy trajnerëve, Tomas Tuhel dhe Antonio Konte

Trajnerët Tomas Tuhel dhe Antonio Konte kanë pasur përplasje mes tyre, gjatë dhe pas përfundimit të ndeshjes Çelsi-Totenhem, e cila u mbyll me rezultatin 2-2. Përplasja filloi në pjesën e dytë të ndeshjes, kur Tuhel i është vërsulur Kontes në...

‘Është 38 vjeç’, presidenti i Real Madrid kundër rikthimit të Ronaldos

Kristiano Ronaldo po kërkon një klub ku mund të transferohet dhe të luajë në Ligën e Kampionëve, gjë të cilën Mançester Junajtid nuk mund t’ia ofrojë këtë këtë sezon. Është aluduar se portugezi mund të ketë një rikthim të bujshëm...

De Ligt zyrtarisht te Bayern Munich, kontratë 5-vjeçare për mbrojtësin holandez

Futbollisti holandez, Matthijs de Ligt është tanimë zyrtarisht lojtar i Bayern Munich. Mbrojtësi 22-vjeçar, pasi ka kaluar me sukses testet mjekësore, është prezantuar sot  si blerja më e re e kampionëve të Gjermanisë. Përmes një komunikate zyrtare, Juventusi bëri të ditur...

Ringritja e Eriksen, nga ataku në zemër te transferimi te Mançester Junajtid

Mançester Junajtid ka bërë një lëvizje të papritur në merkato, teksa është shumë pranë transferimit të futbollistit danez, Kristian Eriksen. Sipas gazetarit të njohur sportiv për transferimin e futbollistëve, Fabrizio Romano, skuadra angleze ka arritur një marrëveshje me lojtarin dhe...

Kosovare Asllani transferohet te skuadra e Milanit

Futbollistja suedeze me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani është transferuar te skuadra e Milanit. Lajmin e ka zyrtarizuar klubi italian përmes një postimi në rrjetet sociale, ku i uron mirëseardhjen 32-vjeçares. “Ka një sulmuese të re suedeze në qytet: mirë se...