Sunday, July 21, 2024

Divorci me Ilir Metën, Monika Kryemadhi thyen heshtjen: Do flas kur të mësoj arsyet

Monika Kryemadhi ka reaguar pas deklaratës së djeshme të Ilir Metës, i cili deklaroi se është në proces divorci me bashkëshorten e tij.

E pyetur nga Zëri i Amerikës për këtë vendim të Metës, Kryemadhi është shprehur se do të flasë në një moment të dytë, kur të mësojë arsyet e vërteta që çuan ish-bashkëshortin e saj drejt kësaj rruge.

Kërkesa për divorc u depozitua ditën e djeshme në Gjykatën e Tiranës.

Monika Kryemadhi është tashmë ish-bashkëshortja ime dhe sot kam ndjekur edhe rrugën juridike për këtë çështje dhe kam njoftuar edhe djalin tim Besar Ilir Meta”, tha dje Ilir Meta.

Kjo deklaratë e presidentit të Partisë së Lirisë Ilir Meta, cila solli mjaft reagime dhe aludime, pasi ky vendim vjen pas hetimeve që Prokuroria e Posaçme po kryen ndaj Metës dhe Kryemadhit, të cilët janë nën hetim pasuror.

Ka qenë vetë Ilir Meta ai i cili e ka marrë i pari hapin për divorc, referuara edhe dokumentit të procesit të divorcit.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë