No menu items!

shkoder

Reduktohet sipërfaqja e përmbytur në Shkodër

Situata me përmbytjet është drejt përmirësimit në qarkun e Shkodrës. Sipas një njoftimi të kësaj bashkie, aktualisht sipërfaqja e përmbytur është 1130 hektarë nga 1365 që ishte një ditë më parë. Në fshatrat Obot, Muriqan dhe Oblikë sipërfaqja e tokës...

Situata e rëndë nga përmbytjet, Berisha niset drejt Shkodrës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha është nisur drejt qytetit të Shkodrës mëngjesin e së hënës për shkak të gjendjes emergjente të situatës meterologjike. Prej disa ditësh, moti i keq ka përfshirë Shqipërinë dhe Shkodra është një ndër qarqet më...

Të shtëna me armë në Shkodër pas konfliktit mes një personi dhe dy vëllezërve

Një konflikt i çastit mes një personi dhe dy vëllezërve, ka përfunduar në përdorimin e armëve në qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Skënderbeg” mbrëmjen e së martës, ku shtetasi K.F ka qëlluar me armë zjarri pistoletë dhe është...

Goditet grupi kriminal në Shkodër, 16 në pranga për kultivim dhe trafikim kanabisi

Një grup kriminal që merrej me kultivimin, prodhimin dhe trafikimin e kanabisit në Shkodër, është goditur nga policia në kuadër të megaoperacionit të koduar “Qarku”. Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, Hamdi Fjora tha në një deklaratë për mediat...

VIDEO | Ekzekutimi në Shkodër, momenti kur babai identifikon trupin e të birit

Konfidenciale ka siguruar videon, në pamjet e trishtueshtueshme të së cilës shfaqet babai i Erjon Xhenjes, viktimës së atentatit në Shkodër, i cili identifikon trupin e pajetë të të birit. I shoqëruar nga efektivë të policisë, ai hyn në ambientet...

Atentati në Shkodër, pista kryesore përplasja mes bandave

Pista kryesore e atentatit të ndodhur mbrëmjen e së dielës në qytetin e Shkodrës, mendohet të jetë përplasja mes bandave. Sipas informacioneve paraprake, vrasja e djeshme është vazhdimësi e ngjarjeve kriminale. Ngjarja ndodhi në lagjen “Kiras”, ku 19-vjeçari Erjon Xhenje ndodhej...

Sekuestrohen 246 kg kanabis në Shkodër, në kërkim dy organizatorët

Gjashtë persona janë arrestuar nga policia në Shkodër dhe tetë të tjerë janë shpallur në kërkim për shkak se ishin përfshirë në kultivimin, prodhimin dhe shitjen e kanabisit. Në banesën e një prej të arrestuarve, shtetasit A. T., 28 vjeç,...

Atentati ndaj Naim Bajrit, RENEA niset drejt Shkodrës

Policia ka dhënë informacion në lidhje me vrasjen e ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkodër, ku mbeti i vrarë shtetasi Naim Bajri. Nga të shtënat ka mbetur i plagosur edhe një person tjetër i cili ka qenë duke pirë kafe...

Atentat në Shkodër, ekzekutohet Naim Bajri

Ekzekutohet me armë zjarri Naim Bajri në lagjen “Rus”. Tregtari i peshkut, u qëllua me 10 plumba rreth orës 07:20, në vendin e quajtur "Merkata e Rusit", në lagjen “Partizani”. Mësohet se Bajri po pinte kafe me punëtorin e tij...

Gjendet e pajetë një 37-vjeçare në Bypass-in e Shkodrës

Një 37-vjeçare është gjetur pa shenja jete pasditen e së martës në afërsi të një kanali, në lagjen “Ahmet Haxhija”, në Bypass-in e Shkodrës. Viktima, e identifikuar si L.Q (K), lindur në Tropojë dhe banuese në Dobraç të Shkodrës, dyshohet...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img