No menu items!

erion veliaj

Berisha: Fusha e mbetjeve në Sharrë u shndërrua në minierë floriri për Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, në lidhje lidhje me inceneratorin e Tiranës. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se Rama është kreu i një organizate kriminale dhe shtoi se...

A do prangoset edhe “b*le hekuri” Erjon Veliaj për aferën e landfillit të Tiranës?

Përveç treshes Klodian Zoto, Stela Gugallja e Mirel Mërtiri në kërkim dhe Lefter Kokës në qeli, doli urdhër arresti dhe për deputetin Alqi Bllako e u prangosen shumë zyrtarë koncesionesh e dy administratorë të landfilleve Tiranë-Fier. Ashtu si në listën...

Debate tek “Inceneratorët”, Veliaj ”përplasje me Tabakun

Dëshmia e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është shoqëruar me debate në Komisionin Hetimor të Inceneratorëve me kryetaren e këtij komisioni, Jorida Tabaku. Shkak është bërë pyetja e Tabakut për vendimin bashkiak për dherat. Jorida Tabaku: 45 milionë euro...

Veliaj dëshmon në Komisionin për Inceneratorët, debate dhe replika

Komisioni Hetimor Parlamentar për Inceneratorët po zhvillon sot një tjetër seancë me pyetjen e politikanëve. Përpara komisionit ka dalë sot kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në fokus të debateve u bë një shkresë e kryebashkiakut Veliaj ku jepej...

Tenderat e Veliajt rekord ankesash, KPP: Nga 66 ankesa, 48 janë vetëm për procedurat e Tiranës

Bashkia e Tiranës mban rekordin për numrin e tenderave me probleme të cilët janë ankimuar në Komisionin e Prokurimit Publik. Nga 66 raste të denoncuara në total, 46 prej tyre i përkasin bashkisë së Tiranës ku çështjet kryesore kanë...

Skandali: Babë e bir, rivalë në tenderin 100 milionë lekë të Veliajt

Skandalet e abuzimeve me prokurimet nuk njohin kufi. Rasti më i fundit është regjistruar në Bashkinë e Tiranës, me një tender me vlerë 100 milionë lekë. Babë e bir kanë qenë konkurentët e vetëm në garën e hapur nga...

Audio përgjimi i Veliajt, Rama: Nuk është provë

Edi Rama ka urdhëruar prokurorinë që të mos e prekë Erion Veliajn, pas publikimit të audio përgjimit, ku ai del haptas duke ndërhyrë në zgjedhjet e brendshme të FSHF-së. Duke iu përgjigjur një komentuesi, Rama është shprehur se këto regjistrime...

Erion Veliaj nuk i ndal sulmet ndaj FSHF-së

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj nuk i ndal sulmet ndaj FSHF-së. Bashkia Tiranë ka depozituar në Prokurori një kallëzim penal për Sekretarin e Përgjithshëm të FSHF-së, Ilir Shulkun dhe Sekretarin e Shoqatës Rajonale të Futbollit Tiranë, Adrian...

Veliaj, masha e djegur e Edi Ramës

Me njerëzit e futbollit po përsëritet e njëjta fabul si me aktorët e teatrit. Pushteti autokratik i Edi Ramës ka vendosur të rrëmbejë edhe “ishullin e fundit” jashtë kontrollit dhe për këtë qëllim po përdor ushtarin e tij të...

Përgjimi i Veliajt/ Berisha: Super skandal, po tentohet të merret nën kontroll FSHF

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka reaguar pas publikimit të audiopërgjimit të Erion Veliajt i cili kërcënonte dhe fyente me fjalor rruge anëtarët e shoqatës Tirana.  Berisha shkruan në Facebook se ky është një super skandal, ndërsa përgjimi bën...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img