Sunday, July 21, 2024

Mbyllet rrugëtimi i Shqipërisë në Europian, Spanja fiton me një gol

Shqipëria u mposht minimalisht në ndeshjen e fundit të Grupit B nga Spanja. Kuqezinjtë humbën 0-1 ndaj Spanjës, duke mbyllur kështu edhe rrugëtimin në Europian.

Vendosi një gol i shënuar nga Ferran Torres në minutën e 13-të. Pjesa e parë foli më shumë për spanjollët, ndërsa në të dytën, Shqipëria iu afrua golit të barazimit, por Raya me disa pritje të bukura, e mbajti portën e paprekur.

Kombëtarja shqiptare mbyll rrugëtimin në Euro 2024, në vendin e fundit të Grupit B, me 1 pikë të grumbulluar.

Në përfaqësimin e dytë në Europian, Shqipëria regjistroi një barazim ndaj Kroacisë 2-2, ndërsa u mposht nga Italia me rezultatin 2-1 dhe nga Spanja 0-1.

Standings provided by Sofascore
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë