Sunday, July 21, 2024

Ndeshja me Kroacinë, Klaus Gjasula hyn në historinë e europianëve

Klaus Gjasula ishte protagonist i padiskutueshëm i ndeshjes mes Shqipërisë dhe Koracisë.

Fillimisht i pafat, dukë shënuar në portën tonë ën minutën e 76-të dhe në fund duke “shlyer” gabimin dhe u bë heroi i kuqezinjëve.

Sipas OPTA-s, Gjasula bëhet zëvendësuesi i parë në historinë e Europianeve apo Botëroreve që arrin të shënojë në të dy portat në një rastësi të çuditshme që e bëri atë protagonist në këtë mënyrë.

Një tjerër rekord për Klaus Gjasulën. Me golin e shënuar pas 94 minutash e 23 sekondash lojë, goli i tij është goli i shënuar më vonë për një barazim, në historinë e Kampionatit Evropian.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë