Wednesday, June 7, 2023

roma

FOTO | Roma ngre trofeun e Ligës së Konferencës në “Air Albania”

Skuadra e Romës ka fituar kompeticionin Liga e Konferencës, në finalen e madhe të zvhilluar në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Italianët mposhtën holandezët e Fejnord me rezultatin minimal 1-0, falë golit të shënuar në minutën e 32-të nga Nicolo...

Roma shkruan historinë në Tiranë, shpallet fituesja e parë e Ligës së Konferencës

Roma është skuadra fituese e kompeticionit Liga e Konferencës, finalja e së cilës u zhvillua në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Ekipi italian arriti të mposhtë holandezët e Fejnordit me rezultatin minimal 1-0, me golin e shënuar në minutën e...

Europa League: Napoli kualifikohet mes spektaklit, Roma bën detyrën

Në duelin interesant të Ligës së Evropës mes Napolit dhe Leicesterit, italianët kanë triumfuar me rezultat 3-2 për t’u kualifikuar në raundin eleminues me Spartakun e Moskës, me skuadrën angleze që eliminohet nga gara. Në garën tjetër, atë të Ligës...

Roma “mbytet” në Venezia, zhgënjen Kumbulla

Roma e ka të vështirë të reagojë. Atmosfera sa vjen e bëhet mbytëse, me kryeqytetasit që pësojnë humbjen e dytë radhazi në Serie A, këtë herë përballë Venezia në transfertë. Jose Mourinho i besojë një fanellë titullari Marash Kumbullës,...

”Nuk meritoni të luani as në Serinë B”/ Çfarë u tha Murinjo lojtarëve pas humbjes turpëruese 6-1

Disfata e Romës me rezultatin 6-1 në Norvegji ndaj skuadrës modeste të Bodo/ Glimt u pasua me një lumë kritikash ndaj skuadrës së Zhoze Murinjos, kritika që vet portugezi i nisi ndaj të tijve. Pse debatit të kapitenit Lorenco Pelegrini...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always...
- Advertisement -spot_img