Wednesday, June 7, 2023

champions league

Champions/ Supersfida anglezo-spanjolle, fati i buzëqesh Bajernit dhe Liverpulit

ZVICËR - Në Nion janë mësuar se kush do të jenë çiftet çerekfinale dhe ato në gjysmë-finale të Ligës së Kampionëve, me goglat që rezervuan spektakël. Kampionët në fuqi të Çelsit do të ndeshen me Realin e Madridit, duke përsëritur...

32 fitore në Champions/ Statistika e frikshme e Tuhel

Tekniku i Çelsit, Tomas Tuhel u bë sonte trajneri me më shumë fitore në pesëdhjetë ndeshjet e para në Ligën e Kampionëve. Në fakt, timonieri i kampionëve në fuqi të Champions-it ka arritur 32 suksese, aq sa edhe bashkëkombasi i...

Levandovski shkruan historinë në Ligën e Kampioneve

Robert Lewangoski! Njeriu i golave, i rekordeve, ai që nuk fal përpara porte. Ashtu si sonte, sepse nëse praktika “Salzburg” është mbyllur në 45′ nga Bayern Munich, merita është e polakut, në një mbrëmje të madhe… Show i tij personal...

Nojer: Kalojmë Salcburgun dhe ngremë Champions-in

Manuel Nojer është gati. Kapiteni dhe njëkohësisht portieri i Bajernit të Mynihut është duke punuar fort për të qenë gati për ndeshjen e Champions-it ndaj Salcburgut, sot në mbrëmje në “Allianz Arena”. Për faqen zyrtare të klubit gjerman, veterani...

Champions/ Superkompjuteri bën llogaritë, ja kush do të dalë me kokën lart nga 1/8-at

Superkompjuteri ka parashikuar triumfin e Mançester Sitit në finalen e Champions-it pas hedhjes së shortit të 1/8- ave. Skuadra e Pep Guardiolës do të përballet me Sportingun e Lisbonës në raundin e ardhshëm, por llogaritë matematikore i shohin finalistët...

Video/ Momenti që bëri lëmsh shortin e Champions-it

Shorti i Champions-it bëri lëmsh të gjithë botën e futbollit. Skuadrat u ndanë sipas rregullave të caktuara, por një gabim në përzierje bëri që goglat të rrotulloheshin sërish dy orë më vonë. Një video e gabimit po bën namin nëpër...

Champions League/ Short i tmerrshëm për Interin, PSG kundër Realit të Madridit

Ka përfunduar për së dyti herë shorti i Champions-it ku u mbajt në Nion të Zvicrës. U zhvillua për herë të dytë sepse në shortin e parë UEFA gaboi me goglat ku Mançester Junajtid ishte vendosur në vazon e gabuar. Sfida...

Rregullorja e Champions/ Shorti të hënën, hiqen golat në fushën kundërshtare

Shorti i fazës së 1/8-ave të Ligës së Kampioneve do të mbahet të hënën (13 dhjetor) në Nion të Zvicrës në orën 12:00. Tetë fitueset e grupeve do të jenë në Vazon 1 dhe 8 ekipet e renditura të...

Champions League/ Barcelona me mision kualifikimi ndaj Bajernit, Atalanta e Gjimshitit në kërkim të ëndrrës

Sonte, Champions-i zhvillon 8 ndeshjet e fundit të fazës së grupeve. Në orën 18:45, do të luhen dy takime Juventus-Malmo dhe Zenit-Çelsi. Në orën 21:00, do të zhvillohen 6 takime, ku Barcelona synon vetëm fitoren ndaj Bajernit të Mynihu për...

PSG fiton me Messi-Mbappe, City e mbyll grupin me humbje

Sapo janë mbyllur ndeshjet e fundit të Grupit A dhe surprizat nuk kanë munguar. PSG ka fituar 4-1 në shtëpi kundër Club Brugge, ndërsa Manchester City është mundur 2-1 në fushën e Leipzig. Dy rezultat që nuk kanë patur asnjë ndikim...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always...
- Advertisement -spot_img