Thursday, May 16, 2024

SPAK po i heton pasurinë, Ilir Meta i hap rrugë arrestimit të Monika Kryemadhit

Kryetari i Partisë Lirisë, Ilir Meta në një konferencë për mediat ditën e sotme tha se hetimet e SPAK për pasurinë e Kryemadhit, nuk kanë interes për të.

Me këtë deklaratë Meta i ka dhënë shtysë fjalëve të ditëve të fundit, se bashkëshortja e tij mund të arrestohet.

“Kjo nuk përbën asnjë interes për mua. Ajo është një zonjë e mrekullueshme dhe gjithçka tjetër është politikë dhe asgjë tjetër. Nuk kam asnjë informacion. Sa herë kam qenë në SPAK, kam dalë para gazetarëve. Sa herë të më ftojnë do u bëj dhe disa pyetje serioze prokurorëve. Kanë kërkuar dhe një mandat tjetër”, tha Meta.

Vetë Kryemadhi dha një mesazh në dukje të çuditshëm në Parlament teksa fliste për mandatin e Olta Xhaçkës këtë javë.

“Më vjen keq si grua që ne gratë ndonjëherë bëhemi “mish për top” për burrat por ‘Karma is a bitch’ Olta. Çfarë të mbjellim do të korrim”, tha ajo teksa fliste për aferën e burrit të Olta Xhaçkës, Artan Gaçi.

Deputetja e Partisë së Lirisë, ka pranuar se është në hetim pasuror nga Prokuroria e Posaçme. Nisjen e hetimeve nga SPAK për pasurinë, Kryemadhi e ka justifikaur për shkak të denoncimeve që ajo ka bërë për aferën e inceneratorëve.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë