No menu items!

spak

Berisha sulmon SPAK-un: Është mbuluar nga plehrat e qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka sulmuar Prokurorinë e Posaçme (SPAK). Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se SPAK-u është mbuluar nga plehrat e qeverisë, duke iu referuar asaj që ai e cilëson, aferën...

Alqi Bllako paraqitet në GJKKO, shqyrtohet ankimimi i SPAK për lirimin e tij

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është paraqitur mëngjesin e së mërkurës në ambientet në Gjykatën e Posaçme të Apelit. SPAK kërkon rikthimin e tij në qeli pasi ankimoi vendimin e shkalles së parë, që caktoi “arrest ne shtepi” për...

Deputeti i PD-së paraqitet në SPAK për të dytën herë brenda pak javësh

Deputeti i Partisë Demokratike, Zef Hila është paraqitur mëngjesin e së enjtes në zyrat e Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK). Ende nuk dihen arsyet se përse Hila ndodhet sot në ambientet e SPAK. Por kjo...

SPAK-u është bërë mburojë e vjedhjeve të Ramës, thotë Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se Struktura e Posaçme (SPAK) është kthyer në mburojë për vjedhjet e qeverisë së drejtuar nga Edi Rama. Gjatë një deklarate për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se SPAK-u e ka...

Pezullohen nga detyra dy prokurorë të SPAK-ut

Dy prokurorë të Strukturës së Posaçme AntiKorrupsion (SPAK), Ervin Gogaj dhe Alfred Shehu janë pezulluar nga detyra. Shkak për pezullimin e tyre është bërë ankimi i prokurores Sonila Muhametaj e cila u skualifikua nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP). Të...

Sulmet ndaj SPAK-ut, Berisha: Rama ndodhet në panik

Sali Berisha ka komentuar deklaratën e sotme të ish-kryeministrit Edi Rama, i cili përsëriti thirrjet ndaj SPAK-ut për ta marrë atë në hetim, pasi është shpallur “non grata” nga SHBA-të. Gjatë një konference për mediat nga selia blu, ish-kryeministri u...

Rama: Nuk i kam bërë presion SPAK-ut, kërkoj më shumë nga drejtësia

Kryeministri Edi Rama nuk e konsideron si presion, deklaratën e tij të pak ditëve më parë, ku tha se SPAK-u duhet të marrë nën hetim ish-kryeministrin Sali Berisha dhe presidentin Ilir Meta. Gjatë një komunikimi për mediat nga selia e...

Berisha reagon pas kërkesës së Ramës ndaj SPAK për arrestimin e tij

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama një ditë më parë, i cili i bëri hapur thirrje SPAK-ut që të hetojë paraardhësin e tij. Deklarata e Ramës bënë në Kongresin e PS, ndërkohë që Berisha në...

Alqi Bllako dorëzon mandatin në Kuvend, pritet arrestimi i tij

Ka mbërritur në Kuvend kërkesa e deputetit Alqi Bllako për dorëheqje nga mandati i deputetit. SPAK një ditë më parë kërkoi nga Kuvendi autorizim për arrestimin e tij. Ndërkohë që në orën 18:00 të së mërkurës është njoftuar mbledhja e...

A do prangoset edhe “b*le hekuri” Erjon Veliaj për aferën e landfillit të Tiranës?

Përveç treshes Klodian Zoto, Stela Gugallja e Mirel Mërtiri në kërkim dhe Lefter Kokës në qeli, doli urdhër arresti dhe për deputetin Alqi Bllako e u prangosen shumë zyrtarë koncesionesh e dy administratorë të landfilleve Tiranë-Fier. Ashtu si në listën...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img