No menu items!

tifoze

VIDEO | Tifozët shqiptarë dhe zviceranë festojnë fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë

Zvicra është në festë pasi kombëtarja “Helvete” arriti të mposhtë Serbinë, duke siguruar kualifikimin për në fazën e 1/16-ave të Kupës së Botës. Festa është zhvendosur edhe jashtë stadiumit “974”, ku u luajt ndeshja. Disa tifozë shqiptarë dhe zviceranë, kanë...

Ndeshja e futbollit kthehet në arenë politike, tifozët serbë mbështesin në kor luftën e Rusisë

Lufta mes Rusisë dhe Ukrainës ka bërë që shumë klube dhe federata të solidarizohen kundër masakrave që po ndodhin. Megjithatë ka dhe nga ata që janë dakord me nismën e Vladimir Putinit. Në ndeshjen mes Cverna Zvezdës dhe Vozdovacit, miqtë...

Champions/ Bajern Mynih-Barcelona do luhet pa tifozë

Tashmë është zyrtare, ndeshja mes Bayern Munchen dhe Barcelonës, në kuadër të xhiros së gjashtë në fazën e grupeve do zhvillohet pa tifozë. Përballja mes dy gjigantëve evropian do të zhvillohet javën tjetër në “Allianz Arena”. Kryeministri i kationit të Bavarisë,...

Video/ Plas grushti midis tifozëve të Atalantës dhe Mançesterit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një lokal në Itali. Ultrasit e Atalantës kanë sulmuar ata të Mançester Junajtdi, në prag të ndeshjes midis dy ekipeve në Ligën e Kampioneve. E përditshmja ‘La Gazzetta dello Sport’, raporton se një...

E sulmuan pas humbjes me Realin, Koeman: Fansat e Barçës janë fanatikë

Ronald Koeman u ankua në konferencën për shtyp mbi atë që i ndodhi gjatë largimit nga “Camp Nou”, pas humbjes në klasiken e fundjavës së kaluar me Real Madridin. Përveç kësaj, ai njoftoi se ende nuk ka vendosur për...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img