No menu items!

territor

Kemi rikthyer 8.000 kilometra katrorë territor të pushtuar, thotë Zelenski

Ushtria ukrainase ka rikthyer 8.000 kilometra katrorë territor të pushtuar nga forcat ruse. Kështu u shpreh presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski gjatë fjalimit të tij mbrëmjen e së martës, shkruan CNN. Zelenski tha se shumica e territorit të çliruar nga forcat ukrainase...

Zelenski: Rusët kontrollojnë Luhanskun, por nuk do të japim territor

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski pranoi se forcat ruse kanë nën kontroll pothuajse të gjithë rajonin e Luhanskut, por tha se ukrainasit nuk janë të gashtëm të japin territorin e tyre. Zelenski i kërkoi vendeve perëndimore që të vazhdojnë të...

Bajden: I takon Ukrainës të vendosë nëse do lëshojë territor ndaj Rusisë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden deklaroi se i takon Ukrainës të vendosë nëse do lëshojë territor ndaj Rusisë, në mënyrë që të arrihet paqja dhe të përfundojë lufta. Deklaratën, Biden e dha këtë të premte para...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img