No menu items!

paga

Rama: Në 6 mujorin e dytë të 2023-shit, paga minimale do jetë 38 mijë lekë

Paga minimale pritet të rritet në 38 mijë lekë gjatë vitit të ardhshëm. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, ku diskutohej për buxhetin e vitit 2023. Rama u shpreh...

“Çmimet në total janë rritur me 5% në janar, ushqimet 9.9%”, Meta kërkon rritje pagash

Presidenti i Republikës, Ilir Meta kërkon një politikë të përgjegjshme ekonomike në interes të qytetarëve. Meta citon shifra për rritjen e çmimeve në muajin janar, teksa duke iu referuar të dhënave të EUROSTAT deklaron se Shqipëria ka nivelin më...

Skandali me pagat dhe makinat, Ngjela: Ramës i kanë grabitur shtetin

Avokati Spartak Ngjela deklaroi se kryeministrit Edi Rama i kanë vjedhur shtetin dhe duhet të jepte dorëheqjen që sipas tij është forcë dhe jo dobësi. Duke komentuar skandalin me të dhënat në emisionin “Pikat mbi i”, Ngjela tha se...

Skandali i pagave, dorëhiqet drejtori i IT te Tatimet

Dy ditë pas publikimit të listës me pagat e shqiptarëve të punësuar e vetëpunësuar, Drejtori i Sistemit Informatik në Drejtorinë e Tatimeve ka dhënë dorëheqjen. Ervin Muça mësohet se është vënë në dispozicion të hetimeve të nisur nga Prokuroria e...

Thellohet skandali, mbi 690 mijë tatim-paguesve iu publikohen edhe numrat e celularit

Thellohet skandali i listave me emrat e 694.473 tatim-paguesve, ku përveç pagave të tyre, kartave të ID-së, është publikuar edhe numri i celularit. Lista në fjalë, po qarkullon në WhatsApp, siç edhe ndodhi me dy të parat. Përveç faktit se...

Publikimi i pagave, Rama iu kërkon ndjesë qytetarëve

Kryeministri Edi Rama gjatë një konference për mediat këtë të enjte u kërkoi ndjesë të gjithë qytetarëve që janë shqetësuar për publikimin e databazës me të dhënat mbi pagat. Ai u shpreh se ngjarja meriton të hetohet në mënyrë të...

10 të huajt që marrin deri në 65 milionë lekë/muaj në Shqipëri

Publikimi i të dhënave personale nuk ka kursyer as shtetasit e huaj që punojnë në Shqipëri. Konfidenciale publikon emrat e 10 të huajve që punojnë në vendin tonë në pozicione të ndryshme pune, kryesisht në sektorin privat dhe që...

Meta reagon për publikimin e pagave: Akt kriminal që rrezikon paqen sociale

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas publikimit të pagave të 637.138 tatim-paguesve shqiptarë në whatsapp. Meta shkruan në “Facebook” se publikimi i pagave të shqiptarëve është bërë në shkelje flagrante të lirive, të drejtave dhe dinjitetit njerëzor, të ligjeve dhe...

Berisha: Shqiptarët nuk meritojnë pagën më të ulët në Europë

Ish-kryeministri Sali Berisha, është rikthyer sërish aktiv në skenën politike shqiptare, pas vendimit të kryedemokratit Lulzim Basha, për ta perjashtuar nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike. Teksa pritet që të mbledhë Kuvendin Kombëtar për të shkarkuar Bashën, Berisha ka shprehur...

Rama: Paga më e ulët në peshkim, 800 mijë lekë

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot buxhetin për sekyroin e peshkimit. Kreu i qeverisë tha se ky sektor është zhvilluar dhe se paga më e ulët është 800 mijë lekë. Kreu i qeverisë zbuloi se për të punuar në Shqipëri...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img