No menu items!

kristiano ronaldo

Botërori i pestë për Ronaldon, 37-vjeçari thirret për “Katar 2022”

Kristiano Ronaldo do të ketë një tjetër mundësi për të shtuan trofe në kabinetin e tij, por edhe të kombëtares. 37-vjeçari është thirrur nga trajneri Fernando Santos për të qenë pjesë e skuadrës në Katar 2022. Ky është Botërori i...

‘Është 38 vjeç’, presidenti i Real Madrid kundër rikthimit të Ronaldos

Kristiano Ronaldo po kërkon një klub ku mund të transferohet dhe të luajë në Ligën e Kampionëve, gjë të cilën Mançester Junajtid nuk mund t’ia ofrojë këtë këtë sezon. Është aluduar se portugezi mund të ketë një rikthim të bujshëm...

I theu telefonin tifozit, Ronaldo bën ‘mea culpa’

Humbja ndaj Evertonit i dogji jo pak Cristiano Ronaldos, që duke dalë nga fusha e “Goodison Park”, humbi toruan nga vërshëllimat e tifozëve dhe njërit prej tyre i theu edhe telefonin. Megjithatë videoja u bë shpejt virale dhe ylli portugez...

Video/ Ronaldo ”tërbohet” me trajnerin Santos pas humbjes me Serbinë

Kristiano Ronaldo e ka vuajtur jashtëzakonisht shumë humbjen e mbrëmshme ndaj Serbisë në kualifikueset e Botërorit. Ai pa se si skuadra e tij shpërdoroi avantazhin dhe u mund me një gol në minutën e fundit, duke parë rivalët të...

Portieri spanjoll: Ronaldo do të kthehet në Lisbonë

Intervistë interesante e dhënë nga portieri i Sporting-ut, Antonio Adan, për Record. Ai ka folur për një kthim të mundshëm të Cristiano Ronaldo-s aty ku filloi gjithçka. CR7 – “Cristiano Ronaldo është një makinë golash, me shumë pasion për futbollin. Do të...

Solskjaer mund të marrë frymë, Mançesteri shkatërron Totenhemin në Londër

Pas dy humbjeve radhazi në kampionat, Mançester Junajtid është rikthyer sërish te fitorja duke mundur në transfertë 0-3 Totenhemin, një rival jo të lehtë në Premier Ligë. ‘’Djajtë e kuq’’ duhet të reagonin me patjetër pas humbje turpëruese ndaj Liverpulit...

”Detyra ime janë golat”/ Ronaldo i motivuar: Do t’ua mbyll gojën kritikëve

Rikthimi i Kristiano Ronaldos tek Mançester Junajtid është shoqëruar me bujë të madhe. Përvec entuziazmit të tifozëve, ka dhe shumë kritikë, të cilët sa herë skuadra nuk arrin rezultat pozitiv, fajin kryesor ja vënë Ronaldos. Portugezi është kritikuar që nuk...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img