No menu items!

PREMIER LEAGUE

Çelsi në bisedime me Armando Brojën për një kontratë të re

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Broja është një ndër emrat më të lakuar të merkatos verore. Pas huazimit te Sauthempton sezonin e kaluar, 20-vjeçari është aktivizuar në dy ndeshjet e para të kampionatit me blutë e Londrës dhe sipas mediave, Çelsi...

VIDEO | Tension dhe përplasje mes dy trajnerëve, Tomas Tuhel dhe Antonio Konte

Trajnerët Tomas Tuhel dhe Antonio Konte kanë pasur përplasje mes tyre, gjatë dhe pas përfundimit të ndeshjes Çelsi-Totenhem, e cila u mbyll me rezultatin 2-2. Përplasja filloi në pjesën e dytë të ndeshjes, kur Tuhel i është vërsulur Kontes në...

‘Është 38 vjeç’, presidenti i Real Madrid kundër rikthimit të Ronaldos

Kristiano Ronaldo po kërkon një klub ku mund të transferohet dhe të luajë në Ligën e Kampionëve, gjë të cilën Mançester Junajtid nuk mund t’ia ofrojë këtë këtë sezon. Është aluduar se portugezi mund të ketë një rikthim të bujshëm...

Broja aktivizohet me Çelsin në ndeshjen e parë të kampionatit anglez

Armando Broja u aktivizua në fitoren që Çelsi arriti ndaj Evertonin me shifrat 0-1 ditën e djeshme, në ndeshjen e parë të kampionatit anglez. Tekniku gjerman, Tomas Tuhel i dha minuta sulmuesit të Kombëtares shqiptare në pjesën e dytë. Broja u...

Ringritja e Eriksen, nga ataku në zemër te transferimi te Mançester Junajtid

Mançester Junajtid ka bërë një lëvizje të papritur në merkato, teksa është shumë pranë transferimit të futbollistit danez, Kristian Eriksen. Sipas gazetarit të njohur sportiv për transferimin e futbollistëve, Fabrizio Romano, skuadra angleze ka arritur një marrëveshje me lojtarin dhe...

West Ham do të ofrojë 30 milionë paund për blerjen e Armando Brojës

Skuadra e West Ham do të ofrojë 30 milionë paund për blerjen e sulmuesit të kombëtares, Armando Broja. Lajmi është bërë i ditur nga Sky Sports, sipas së cilës, 20-vjeçari është objektivi kryesor i ekipit anglez këtë merkato. Drejtuesit po punojnë për...

Ivan Perisiç nënshkruan kontratë 2-vjeçare me Totenhemin

Ivan Perisiç është lojtari më i ri i Totenhem. Futbollisti kroat ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare me ekipin londinez. Lajmin e ka konfirmuar gazetari i njohur sportiv për transferimet e futbollistëve, Fabrizio Romano përmes një postimi në rrjetet sociale. 33-vjeçarit i...

I theu telefonin tifozit, Ronaldo bën ‘mea culpa’

Humbja ndaj Evertonit i dogji jo pak Cristiano Ronaldos, që duke dalë nga fusha e “Goodison Park”, humbi toruan nga vërshëllimat e tifozëve dhe njërit prej tyre i theu edhe telefonin. Megjithatë videoja u bë shpejt virale dhe ylli portugez...

Video/ “Përkuluni përpara Armando Brojës”, Sauthempton çmendet me klasin e shqiptarit

Armando Broja ishte protagonist absolut në fitoren që ekipi i Sauthemptonin arriti në Kupën FA ndaj Uest Hemit me rezultatin 3-1. Ai u fut në pjesën e dytë, fitoi penallti dhe shënoi golin e tretë. Realizimi i 20 vjeçarit ishte...

Video/ Broja shënon supergol në sfidën e Kupës së Anglisë

Armando Broja nuk e ka ndërmend të ndalet. Pasi fitoi penallti në ndeshjen e FA Cup mes Sauthemtonit dhe Uest Hemit, radhën e pati goli. Sulmuesi shqiptar kontrolloi mjaft mirë topin në minutën e 90, teksa pas disa lëvizjesh...

Tottenham fiton në minutën e 96-të, Conte shpërthen

Një gol i Davinson Sanchez i dha Tottenhamit të Antonio Contes një fitore në minutën e 96-të të ndeshjes ndaj Ëatford në shtëpinë e këtyre të fundit. Përcaktues ishte goli i shënuar nga kolumbiani në minutën e 96-të në ndeshjen...

Newcastle hedh sytë nga merkato, goditja e parë mund të jetë dështimi i PSG

Newcastle është në kërkim të përforcimeve për të shpëtuar sezonin, të mbijetojë në Premier League dhe më pas të krijojë një skuadër ambicioze dhe fituese. Për këtë arsye klubi duket se ka ndërmend të kthejë në Angli Georginio Wijnaldum, i...

Drejtuesit e Premier Ligës diskutojnë të hënën për situatën e krijuar nga COVID-19

Pesë nga dhjetë ndeshjet e planifikuara për këtë fundjavë në Premier Ligën angleze, janë shtyrë për shkak së shumë futbollistë kanë rezultuar pozitivë në testet për COVID-19. Menaxherët e skuadrave në Angli, do të mblidhen të hënën për të diskutuar...

Ragnik e nis me triumf në stolin e Junajtid

Mançester Junajtdi është rikthyer tek fitorja në kampionat. “Djajtë e Kuq”, mundën Kristal Palas në shtëpi me rezultatin 1-0. Golin e vetëm të sfidës e shënoi mesfushori Fred. Kjo ishte fitorja e parë për Ragnik në stolin e Junajtid. Në...

Dopieta e Ronaldos shpëton Mançester Junajtid, CR7 me 801 gola në karrierë

Mançester Junajtid ka mundur 3-2 Arsenalin, në supersfidën e kësaj jave në Premier Ligë. Pjesa e parë përfundoi në barazim 1-1, ku golit të Smith Rov në minutën e 13 iu përgjigj Fernandes, në minutën e 44. “Djajtë e Kuq”...

Gol i çuditshëm në sfidën Junajtid-Arsenal (Video)

I kishim parë të gjitha në futboll por sonte u pasurua më tej ky sport kaq i bukur dhe popullor. Ndodhi në “Old Trafford”, në supersfidën Manchester United-Arsenal. Goditje këndi për topçinjtë, rrëmujë në zonë, De Gea shkelet nga Fred,...

Zyrtare/ Manchester United emëron trajner Ralf Rangnick

“Djajtë e Kuq” kanë konfirmuar në stol, deri në fund të këtij sezoni, Ralf Rangnick. Gjithashtu, trajneri gjerman do të ketë rol konsulenti për klubin nga “Old Trafford” në dy vite të tjera. Për emërimin e 63-vjeçarit gjerman, drejtori i...

Video/ Arsenal kthehet te fitorja, talenti shënon “golazo” pas vetëm 93 sekondash

Arsenal ka harruar humbjen 4-0 kundër Liverpool dhe është kthyer te fitorja në Premier League. Que bien le ha salido este canterano al Arsenal. Bukayo Saka y Smith Rowe, tremendos jugadores. Nosotros no damos una con algún canterano, todos rana...

Mançester Junajtid vendos për të ardhmen e Solskjaerit

Mungonte vetëm zyrtarizimi, por tashmë sapo erdhi. Ole Gunar Solskjaer nuk është më trajner i Mançester Junajtid. Fatale për teknikun norvegjez ishte humbja turpëruese në transfertë nga Uatfordi me rezultatin 4-1, por edhe ecuria e gjatë e rezultateve negative...

“Poker”në Anfield, Liverpool kthen Arsenal-in me këmbë në tokë

4-0. Ky ka qenë rezultati i Liverpool-Arsenal, ndeshje e vlefshme për javën e 12-të të Premier League. Tjetër leksion futbolli për Topçinjtë në Anfield, me Liverpool që ka shënuar 101 gola në total kundër londinezëve në Premier League; vetëm kundër...

Stiven Xherrard: Aston Vila është klub me histori, krenar që jam “timonieri” i tyre

Tashmë është zyrtare, Stiven Xherrard lë Rejnxhërsin për t’iu bashkuar Aston Vilës në Premier Ligë. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi nga Birmingami, i cili, me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj, i ka uruar mirëseardhjen...

Derbi i Mançesterit nuk ka histori, qyteti ngjyroset sërish blu

Derbi i Mançesterit vishet përsëri me ngjyrat blu. Mançester Siti mundi pastër me shifrat 2-0 Mançester Junajtid në “Old Traford” duke vendosur edhe më shumë nën trysni Ole Gunar Solskjaer. Mançester Junajtid kërkonte t’u kthente entuziazmin tifozëve në kampionat, pasi...

Zyrtare, Konte trajneri i ri i Totenhem

Antonio Conte rikthehet në stol. Tekniku italian ka arritur marrëveshjen me ekipin anglez të Tottenham, i cili një ditë më parë largoi Nuno Espirito Santo. Trajneri Conte prej muajsh dëshironte të kthehej në punë, pas largimit nga Interi, por kërkonte...

Rezultatet e dobëta, Tottenham shkarkon trajnerin Nuno Espirito Santos

Ndeshja Tottehnahm-Manchester United e cila përfundoi me shifrat 0-3 i ka dhënë një tjetër shtysë lëvizjes së trajnerit. Mëngjesin e së hënës drejtuesit e skuadrës së “Spurs” kanë shkarkuar trajnerin Nuno Espirito Santo, i cili ka regjistruar tre humbje në...

Solskjaer mund të marrë frymë, Mançesteri shkatërron Totenhemin në Londër

Pas dy humbjeve radhazi në kampionat, Mançester Junajtid është rikthyer sërish te fitorja duke mundur në transfertë 0-3 Totenhemin, një rival jo të lehtë në Premier Ligë. ‘’Djajtë e kuq’’ duhet të reagonin me patjetër pas humbje turpëruese ndaj Liverpulit...

Premier/ Shokohet Siti në ”Etihad”, Liverpuli ndalet në barazim

Fundjava në Premier Ligë dhuroi shumë të papritura, ku skuadrat e kreut nuk kanë arritur të marrin rezultat pozitiv , duke e bërë edhe më të bukur garën për titullin kampion. Mançester Siti ka humbur në mënyrë të pabesueshme në...

Surprizë në Kupën e Anglisë, Siti eliminohet në raundin e 1/8-ave

Surprizë në Kupën e Anglisë. Uest Hami ka eleminuar Mançester Sitin në 1/8, ndëra ekipet “big” si Totenhemi, Liverpuli, Leiçesteri kanë kaluar më tej së bashku me Brentfordin. Siti nuk shkoi më shumë se një barazim 0-0, ndërsa nga penalltitë,...