No menu items!

kanabis

Kapen me kanabis dhe granatë, arrestohen tre persona në Tiranë

Tre persona janë në vënë në pranga, në kuadër të operacionit policor të koduar “Compensation”, i nisur që në vitin 2021. Blutë e kryeqytetit arrestuan shtetasit M. H., 23 vjeç, I. A., 27 vjeç, të cilëve iu gjet një sasi...

Zbulohet parcela 2500 metra katrorë me kanabis në Spanjë, arrestohen dy shqiptarë

Policia spanjolle ka bërë të mundur shkatërrimin e një bande shqiptare të drogës, të cilët kishin krijuar plantacion me kanabis. Mediat vendase raportojnë se dy shqiptarë janë arrestuar në malin e Pedrës, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim. Këtij të...

Sekuestrohen 246 kg kanabis në Shkodër, në kërkim dy organizatorët

Gjashtë persona janë arrestuar nga policia në Shkodër dhe tetë të tjerë janë shpallur në kërkim për shkak se ishin përfshirë në kultivimin, prodhimin dhe shitjen e kanabisit. Në banesën e një prej të arrestuarve, shtetasit A. T., 28 vjeç,...

Kanabis, grabitje dhe drejtim mjeti në gjendje të dehur, ”valë” arrestimesh në Tiranë

Pesë persona kanë rënë  në pranga për vepra të ndryshme penale. Policia e Tiranës bën me dije se në pranga ka rënë 21-vjeçari E.M., pasi gjatë kontrollit fizik iu gjetën dhe sekuestruan kanabis. Gjithashtu Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin...

Krujë: Sekuestrohen 145 kg kanabis dhe municion luftarak, arrestohet kryeplaku, një tjetër në kërkim

Polica e Durrësit dhe Krujës kanë zhvilluar një operacion policor të koduar "Noja", ka janë kapur 145 kg kanabis dhe municion luftarak. Po ashtu, është arrestuar në flagrancë edhe kryeplaku i fshatit Nojë, si deh është shpallur në kërkim 1...

Kanabis dhe kokainë, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në Tiranë, pasi akuzohen për shpërndarje të lëndëve narkotike. Policia bën me dije se në pranga kanë rënë shtetasit J. A, 24 vjeç, E. B, 19 vjeç, si dhe është shpallur në kërkim...

Shkodër, kultivuesit kapen duke tharë kanabisin

Policia e Shkodrës ka sekuestruar 7 kg kanabis në kuadër të operacionit të koduar “Mnela”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Dy persona janë arrestuar; G. H., 26 vjeç, banues në Mnelë, Bashkia Vau i Dejes...

Me kanabis në automjet gati për ta shitur, arrestohet 40-vjeçari në Lezhë

Një 40-vjeçar i identifikuar me inicialet B.Z, ka rënë në prangat e policisë, pas informacioneve të marra në mënyrë operacionale, se ky shtetas shpërndante lëndë narkotike. Forcat e policisë kanë bërë të mundur ndalimin e automjetit të tij, në lagjen...

Gledis Nano mbledh strukturat vendore: Luftë pa kompromis krimit, zero tolerancë ndaj kanabisit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka mbledhur në një takim strukturat e Policisë vendore, për të prezantuar drejtorin e ri në Lezhë, Oltion Bistri. Nano ka qenë i prerë në porosinë e tij drejtuar shefit...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img