No menu items!

g20

Vladimir Putin dhe Xi Jinping do të marrin pjesë në Samitin e G20-s në Indonezi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe ai kinez, Xi Jinping do të marrin pjesë në Samitin e 20 vendeve më të industrializuara të botës (G20), që do të zhvillohet në muajin nëntor në Bali të Indonezisë. Lajmi u konfirmua nga...

Lavrov nuk do të takohet me Blinken në Samitin e G20-ës

Nuk është planifikuar një takim mes ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe sekretarit amerikan të shtetit Antony Blinken në Samitin e G20-ës në Indonezi. Kështu bëri me dije këtë të enjte zëvendësministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Ryabkov. “Asgjë nuk...

Putin planifikon të marrë pjesë në samitin e G20-tës në Indonezi

Presidenti rus, Vladimir Putin ende po planifikon të marrë pjesë në një samit të grupit G20 të ekonomive kryesore që do të mbahet në Indonezi më vonë këtë vit. Kështu tha të mërkurën ambasadori i Moskës në Indonezi. Vendet perëndimore po...

Johnson paralajmëron: Do përfundojmë në rrënoja si Roma e lashtë

Kryeministri britanik Boris Johnson mbërriti në Itali për një takim të Grupit 20 me një paralajmërim të ashpër. Sipas tij qytetërimi modern së shpejti mund të shtrihej në gërmadha si Roma e lashtë, nëse liderët botërorë nuk veprojnë për...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img