Wednesday, June 7, 2023

droge

Lufta kundër drogës një dështim, paralajmëron Presidenti i ri i Kolumbisë

Presidenti kolumbian, Gustavo Petro ka bërë thirrje për një strategji të re globale për të luftuar trafikun e paligjshëm të drogës. Duke folur në inaugurimin e tij, Petro e shpalli luftën kundër drogës një dështim, shkruan BBC. Qindra mijëra njerëz humbën jetën...

Shkatërrohet organizata trafikut të drogës, e përfshirë edhe këngëtarja Elsa Lila

Një organizatë kriminale në Itali është shkatërruar nga policia gjatë një aksioni anti-drogë. 13 urdhër-arreste janë lëshuar nga autoritetet italiane, mes të cilëve ka shqiptarë dhe italianë. Deri më tani janë ekzekutuar 9 urdhër-arreste. Mediat italiane raportojnë se pjesë e të...

Zbulohet “shtëpi bari” në Kosovë, kapen në flagrancë 6 persona

Në orët e pasdites së të premtes së kaluar, (18 shkurt), policë të shumtë ishin përgatitur për të kryer një ndërhyrje në një mulli në fshatin Shirokë të Suharekës, në Kosovë. Njësiti për hetimin e narkotikëve në Prizren kishte marrë...

Bosi i kompanisë së drogës Trifon Murataj blen drejtësinë, liron nga burgu të birin

Bosi i kompanisë së drogës Trifon Murataj duket se ka arritur të blejë segmente të drejtësisë me paratë e kokainës, të kamufluara me banane, për të mbyllur me sa më pak kosto skandalin e kapjes së 119 kg kokainë...

Testi i drogës tek efektivët e policisë, dalin rezultatet e para

Drejtori i përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano disa ditë më parë dha urdhrin që efektivët e policisë t’i nënshtrohen testit të drogës. Menjëherë pas urdhrit disa efektivë iu nënshtruan testit. Burime për media bëjnë me dije se kanë dalë disa...

Lojëra të paligjshme fati dhe drogë, arrestime në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 1 person si dhe ka proceduar penalisht 3 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale. Burime zyrtare bënë me dije se pas hekurave përfundoi shtetasi me inicialet A. S. alias A....

Policia malazeze sekuestron 37.7 kg kokainë në makinën me targa shqiptare

Janë sekuestruar 37.7 kg kokainë në pikën kufitare të Debeli Brijeg të Malit të Zi. Mediat malazeze shkruajnë se droga është gjetur në një makinë me targa shqiptare. Kësisoj është arrestuar shoferi, shtetësia e të cilit ende nuk dihet. Policia njofton se makina...

Gledis Nano: Të kryejnë testin e drogës të gjithë punonjësit e policisë

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka urdhëruar kryerjen e testit të drogës për punonjësit e Policisë së Shtetit. Burime për media raportojnë se 20 të parët sot janë dërguar sot pranë Institutit të Mjekësisë Ligjore, reparti i toksologjiese...

Shpërndante lëndë narkotike, arrestohet 39-vjeçari (Video)

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Stacioni”, ndërsa në pranga ka rënë një 39-vjeçar, i cili shpërndante lëndë narkotike kokainë në qytetin e Tiranës dhe Durrësit. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pas hekurave përfundoi shtetasi...

Sasi të mëdha droge nga Amerika e Jugut në Itali, dy vëllezër shqiptarë në krye të bandës

Autoritetet italiane kanë shkatërruar një bandë që transportonte sasi të mëdha kokaine nga Amerika e Jugut në drejtim të Italisë. Në pranga, si pjesë e bandës kanë rënë 10 persona, me origjinë italiane dhe shqiptare. Ata vepronin në qytetet Macerata,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img