Wednesday, June 7, 2023

dash

Rama e cilëson ‘të kopjuar’ raportin e DASH për Shqipërinë

Kryeministri, Edi Rama ka reaguar mbi raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit të vitit 2021 për Shqipërinë. Në një postim në Twitter, rreth 24 orës pas publikimit, Rama e cilëson raportin ‘të vjetër’ dhe ‘të kopjuar’ nga një vit më...

Akuzat ndaj Yuri Kim, Berisha i përgjigjet zëdhënësit të DASH

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur deklaratës së bërë të martën nga zëdhënësi i DASH-it Ned Price, ku ai shprehte shqetësimin lidhur me sulmet që i janë bërë prej tij ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim. Në një koment...

Berisha i drejtohet SHBA-ve: Më hiqni “Non grata-n” ose vazhdoj luftën për t’u rikthyer në pushtet

Ish-kryeministri Sali Berisha nga Kuvendi Kombëtar i mbledhur sot në stadiumin Air Albania i bëri thirrje Departamentit Amerikan të Shtetit që të rishqyrtojnë vendimin për shpalljen e tij non grata. Berisha theksoi se do të vazhdojë misionin e tij...

Ish-presidenti Moisiu ‘zbulon’ një prej akuzave të DASH për shpalljen e Sali Berishës ‘non grata’

Tiranë - Ish-Presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu ka komentuar vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, për shpalljen “non grata” të ish kryeminstrit Sali Berisha. Sipas Moisiut, në dosjen e DASH për Berishën, është edhe një episod shantazhi që ka...

Lotaria amerikane, DASH: Ja sa shqiptarë kanë aplikuar deri më tani

Llotaria amerikane ka nisur regjistrimet në datën 7 tetor  dhe do të vazhdojë të jetë e hapur deri më 10 nëntor, ora 18:00. Pjesë e aplikimeve janë bërë më shumë se 240 mijë shqiptarë. E megjithëse shifra është e...

Investigimi i gazetarit amerikan: Ish gruaja e Ramës dha informacione në DASH për Berishën

Gazetari amerikan Matt Palumbo ka publikuar investigimin e tij në një artikull të gjatë, ku tregon lidhjen e fortë të familjarëve të Sekretarit të Shtetit Antony Blinken me multimiliarderin George Soros. Në artikullin e publikuar në portalin e konservatorëve amerikane,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img