No menu items!

burg

‘Rama korrupsion me ujësjellësin e Memaliajt’, Meta tregon sa vite burg rrezikon

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka denoncuar atë që ai e cilëson një skandal korrupsioni, ku kryeministri Edi Rama inaguroi fillimin e punimeve të ujësjellësit të Memaliajt më 7 prill të vitit 2021, ndërsa fituesi i tenderit...

Burg për 29-vjeçaren që aksidentoi për vdekje një këmbësor dhe plagosi tre të tjerë

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë “Arrest me burg” per 29-vjeçaren, Elinta Garo. Ajo do të qëndrojë në burg për 30 ditë, deri në kryrjen e ekspertizës auto-teknike të automjetit ajo drejtonte. Garo është përlotur në sallë dhe nuk ka...

Gucati dhe Haradinaj dënohen me nga katër vjet e gjysmë burgim

Dhomat e Specializuara i shpallën fajtorë Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn, duke i dënuar me nga katër vjet e gjysmë burgim dhe me një gjobë prej 100 eurosh. Në dënim do të llogaritet edhe koha e kaluar në paraburgim....

Apeli i GJKKO lë në burg ish ministrin Lefter Koka

Gjykata e Posaçme e Apelit ka vendosur të lërë të pandryshuar masën e sigurisë “arrest në burg” për ish-ministrin Lefter Koka. Ditën e djeshme avokatët e ish-ministrit të Mjedisit në një prononcim për mediat u shprehen se masa e dytë...

GJKKO nuk ndryshon masën e sigurisë, Bllako mbetet në burg

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur që të mos ndryshojë masën e sigurisë “Arrest me burg”, për ish-deputetin socialist Alqi Bllako. Vendimi u mor këtë të shtunë nga gjyqtarja Iliriana Olldashi, pasi Bllako...

Lefter Koka në burg/ Zbardhet vendimi i gjykatës për ish-ministrin

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi sërish të rrëzojë kërkesën e ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka. Kjo është hera e tretë që Koka kërkonte një masë më të lehtë sigurie se ajo e arrestit me burg. Vendimi...

Dënohet me 17 vite burg Francesco Becchetti, si i fitoi biznesmeni italian 110 milionë euro Shqipërisë

Gjykata e Tiranës ka dënuar sot me 17 vite burg biznesmenin italian, Francesco Becchetti. Becchetti, i cili ndodhet në kërkim ndërkombëtar, u shpall fajtor për 4 vepra penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë...

Dënimi me 3.4 vite burg për Tahirin/ Berisha: Vendim i trukuar dhe qesharak

Ish-Kryeministri Sali Berisha e cilësoi si të trukuar vendimin e Apelit për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri duke thënë se ishte produkt i negociatave të Kryeministrit Edi Rama. Berisha tha se Tahiri ishte ekzekutori i politikës së Edi Ramës...

Dënimi i Tahirit/ Yuri Kim: Nuk ka më pandëshkueshmëri

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas dënimit të Saimir Tahirit me 3.4 vite burg nga Apeli i Gjykatës së Posaçme.  Kim thotë se nuk ka më pandëshkueshmëri dhe askush nuk mund të qëndrojë mbi ligjin.  "I bëjmë...

Tahiri reagon pas dënimit me burg: Është padrejtësi

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar përmes një postimi në Facebook, pas dënimit me 3.4 vite burg nga Gjykata e Posaçme e Apelit.  Tahiri shkruan se ndaj tij është bërë padrejtësi, duke pretenduar se nuk ka shkelur ligjin.  Postimi në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img