No menu items!

andi bushati

Nëse Meta del spiun, Berisha dhe Rama të shporren nga jeta politike, thotë Andi Bushati

Analisti Andi Bushati thotë se nëse ish-presidenti Ilir Meta rezulton të ketë qenë bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit, kryedemokrati Sali Berisha dhe kryeministri Edi Rama duhet të shporren nga jeta politike. Në “Euronews Albania”, Bushati u shpreh se Berisha dhe...

SPAK s’ka vlerë për ndëshkim, por për vizatim

Nga: Andi Bushati Vala e re e arrestimeve të SPAK, që mund ti hajë kokën edhe deputetit të dytë socialist, është thjeshtë një procedurë në raport me të vërtetën që tani e dinë të gjithë: atë se në krye të...

Berisha e fitoi PD-në, brenda selisë ç’blinduan dyert, por jo kokat

Nga: Andi Bushati Selia e PD i hoqi dyert e blinduara dhe Sali Berisha, u rikthye aty, duke “marrë” paqësisht atë që kishte humbur me dhunë në 8 janar. Për herë të parë ai shtrëngoi duart me dy nga kundërshtarët...

Kjo nuk është një protestë anti perëndim

Nga: Andi Bushati Impakti që protesta xhenuine kundër rritjes së çmimeve ka pasur edhe tek një pjesë e madhe e asaj shumice të heshtur, që ndonëse nuk ka kurajon të derdhet në rrugë është e zemëruar me padrejtësinë, e ka...

Mashtrimi i madh, Basha shakaxhiu i vettingut

Nga: Andi Bushati Lulzim Basha ka vendosur të votojë pro zgjatjes së mandatit për komisionet e vettingut, fiks me të njëjtën mënyrë siç kundërsharët e tij e akuzojnë se merr rryshfet nga oligarkët: duke vepruar tinëz dhe pabesisht. Ndërkohë që...

Veliaj, masha e djegur e Edi Ramës

Me njerëzit e futbollit po përsëritet e njëjta fabul si me aktorët e teatrit. Pushteti autokratik i Edi Ramës ka vendosur të rrëmbejë edhe “ishullin e fundit” jashtë kontrollit dhe për këtë qëllim po përdor ushtarin e tij të...

Bushati i ashpër ndaj Bashës: Realiteti nuk mësohet tek vilat e oligarkëve ku banon ti (Video)

Analisti Andi Bushati vuri disa herë në vështirësi mbrëmjen e kaluar në 'Open' ish-kryetarin e PD, Lulzim Basha.  Gjatë replikave, në një moment Bushati iu drejtua Bashës se realiteti nuk mësohet tek vilat e oligarkëve ku banon ai.  Pjesë nga debati Andi...

Një lexim i ndryshëm për disfatën e Vetëvendosjes

Nga: Andi Bushati Euforia e kundërshtarëve të përjetshëm për disfatën e Vetëvendosjes në zgjedhjet lokale në Kosovë, në pamje të parë, duket sikur është e përligjur. Idhtarët e Albin Kurtit kishin paralajmëruar fitoren në 24 nga bashkitë e vendit dhe...

Vazhdimi i revolucionit të Shën Valentinit

Nga: Andi Bushati Konluzioni i përbashkët i të gjitha analizave, menjëherë sapo dolën shifrat e para të zgjedhjeve lokale në Kosovë, ishte rezultati shumë më i ulët që mori Vetëvendosja, në krahasim me 14 shkurtin e këtij viti, kur Albin...

Parlamenti si arenë beteje me fantazmën e Berishës

Nga: Andi Bushati Lulzim Basha ka zgjedhur arenën e vet për të zhvilluar betejën e tij indirekte me Sali Berishën. Nisur nga vizibiliteti që i ofron, nga modeli tip “Përputhen” që gjeneron audiencë, nga avantazhi i çdo kujt që përballet...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img