No menu items!

alqi bllako

Inceneratori i Elbasanit, SPAK dërgon për gjykim Lefter Kokën dhe Alqi Bllakon

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka dërguar për gjykim ish-minisrin e Mjedisit, Lefter Koka dhe ish-deputetin e Partisë Socialiste, Alqi Bllako, për inceneratorin e Elbasanit. Pas përfundimit të hetimeve, ka rezultuar se Koka dhe Bllako...

Alqi Bllako paraqitet në GJKKO, shqyrtohet ankimimi i SPAK për lirimin e tij

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është paraqitur mëngjesin e së mërkurës në ambientet në Gjykatën e Posaçme të Apelit. SPAK kërkon rikthimin e tij në qeli pasi ankimoi vendimin e shkalles së parë, që caktoi “arrest ne shtepi” për...

GJKKO nuk ndryshon masën e sigurisë, Bllako mbetet në burg

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur që të mos ndryshojë masën e sigurisë “Arrest me burg”, për ish-deputetin socialist Alqi Bllako. Vendimi u mor këtë të shtunë nga gjyqtarja Iliriana Olldashi, pasi Bllako...

Berisha: Alqi Bllako u arratis nga Qafë-Bota në Greqi dhe u kthye me helikopter

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të rëndë mbi procesin e arrestimit të ish deputetit socialist Alqi Bllako. Berisha tha se zërat thonë se Bllako u arratis nga Qafë Bota dhe u kthye me helikopter. Ai i është referuar 12 orëve...

Zbardhet dëshmia e Alqi Bllakos në gjykatë

Teksa gjyqtarja Irena Gjoka e pyeste me dyer të mbyllura Alqi Bllakon për të dhënat personale, ajo i shtroi pyetje duke nisur nga martesa deri tek shkollimi. Gjendja civile, a je i martuar? Bëri apelin gjyqtarja. “Me status jam beqar,...

Alqi Bllako dhe pasardhësi i tij me 5 milion dollarë në Qipron Greke

Shkruan Sokol Pepushaj Socialisti hajdut Alqi Bllako u përqafua me kolegët e parlamentit dhe u nis për në burg, thua se e thirri atdheu në një detyrë tjetër. Është zakon i të gjithëve. Edhe kur arrestohen, ndihen krenarë për ç’kanë...

Çfarë ndodhi realisht me Alqi Bllakon dhe çfarë garancish ju ofruan që të dorëzohej?

Shkruan Artan Hoxha Pa zbardhur mirë dita, Policia e Shtetit, lëshoi një deklaratë “urgjentë” në stilin e konferencës për arrestimin e Nuredin Dumanit, në orën 1:00 pas mesnate. Deklarata e stilit “Fuga”, në vend të merrej me të vërtetën e...

Korrupsion me inceneratorët/ Alqi Bllako provoi 7 poste të larta (Foto)

Karriera e ish-deputetit Alqi Bllako, ka pasur ngjitje të shpejtë, duke nisur qysh në moshën 21-vjeçare si koordinator i COP në PD dhe këshilltar ekonomik i Sali Berishës në vitet 2008-2009, pas përfundimit të studimeve në një universitet privat...

Akuza për korrupsion e shpërdorim detyre, arrestohet Alqi Bllako

Pas dorëheqjes një ditë më parë nga mandati i deputetit dhe pas miratimit të sotëm të GJKKO se SPAK ta arrestoje, Alqi Bllako është arrestuar në banesën e tij. Ai do të dërgohet në Drejtorin e Policisë Tiranë i...

Alqi Bllako dorëzon mandatin në Kuvend, pritet arrestimi i tij

Ka mbërritur në Kuvend kërkesa e deputetit Alqi Bllako për dorëheqje nga mandati i deputetit. SPAK një ditë më parë kërkoi nga Kuvendi autorizim për arrestimin e tij. Ndërkohë që në orën 18:00 të së mërkurës është njoftuar mbledhja e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img