Wednesday, June 7, 2023

akuza

Franca dhe Gjermania akuzojnë Rusinë për publikimin e dokumenteve konfidenciale

Franca dhe Gjermania kanë akuzuar Moskën se ka shkelur protokollet diplomatike duke publikuar korrespondenca konfidenciale të lidhura me përpjekjet për të zgjidhur konfliktin në lindje të Ukrainës. “Me mendojmë se kjo qasje është në kundërshtim me rregullat dhe zakonet diplomatike”,...

Akuzohet për rrëmbimin dhe vrasjen e biznesmenit/ Fredi Rrushi kërkon lirinë

Fredi Rrushi kërkon lirin në gjykatën e Apelit. Ai akuzohet për rrëmbimin dhe vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha. Rrushi argumenton se nuk ka lidhje me ngjarjen dhe për këtë arsye kërkon që të lërë qelin. Rrushi në ankim thekson se...

“I lidhur me krimin”, Berisha i përgjigjet akuzave të Bashës

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur me anë të një postimi në rrjetet sociale akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha, pasi ky i fundit u shpreh gjatë një interviste që Berisha ka lidhje me krimin. Berisha shprehet se tani po merret...

Rusia hedh poshtë akuzat për rrezikimin e astronautëve në ISS

Zyrtarët rusë hodhën poshtë të martën akuzat se kishin vënë në rrezik astronautët në bordin e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, ndërsa Moksa kreu një provë me armë në hapësirë duke shkatërruar një satelit. Zyrtarët amerikanë e quajtën veprimin e...

Berisha sulmon Bashën: Po sillet sikur është shkolluar në Korenë e Veriut e jo në Holandë

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka bërë një ftesë të hapur kryedemokratit Lulzim Basha nga foltorja me të rinjtë demokratë. Berisha ka thënë se Basha duhet të ishte duke debatuar me Belind Këlliçin, apo edhe vetë atë, por jo të fshihej...

Noka akuzon Bashën: Po shantazhon anëtarët e PD-së me vizën amerikane, i kam me emra konkretë

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka hedhur akuza të rënda ndaj kryedemokratit Lulzim Basha dhe bashkëpunëtorëve të tij më të afërt. Në një intervistë për “Tv Klan”, Noka ka akuzuar kreun demokrat se kishte ushtruar presion ndaj delegatëve...

SHBA hedh poshtë pretendimet e talebanëve për investime kineze në Afganistan

Zyrtarët amerikanë dhe analistë të pavarur reaguan në mënyrë skeptike të premten ndaj një pretendimi të talebanëve se Kina është gati të investojë miliarda dollarë në Afganistan. Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki tha se Shtetet e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img