No menu items!

2022

Broja për dëmtimin: 2022-shi, viti më i vështirë i jetës sime

Futbollisti shqiptar, Armando Broja e ka cilësuar 2022-shin, vitin më të vështirë në jetën e tij. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Broja është shprehur se për shkak të dëmtimit, nuk ka mundur që të luajë për një periudhë të...

Zbulohen goglat e vazos së parë të Botërorit “Katar 2022”

Shorti i Botërorit “Katar 2022” po afron akoma dhe më shumë dhe vazot që mbajnë emrat e skuadrave po zbulohen se si do të ndahen. Vazo e parë, që mban skuadrat më favorite dhe me renditje më të lartë në...

SHBA, viti 2022 nis me një rritje të shpejtë të rasteve me COVID-19

Viti 2022 fillon me një rritje të shpejtë të rasteve të infektimeve me koronavirus. Javën e fundit të vitit që lamë pas u raportuan më shumë se dy milionë raste infektimesh. Një numër shtetesh u detyruan të ndryshojnë planet...

Sane: Me Bajernin fitoj gjithçka në 2022

Leroi Sane ishte një nga protagonistët kryesorë të skuadrës së Bajernit në fazën e parë të sezonit 2021-2022. Anësori i majtë ishte deciziv me golat dhe asistet e tij duke i dhënë një dorë skuadrës për t’u arratisur me...

Buxheti 2022/Rama: Rritje fondesh në të gjithë sektorët

Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar në vija të përgjithshme buxhetin e vitit 2022 dhe në cilat sektorë do të investohet më tepër. Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, kreu i qeverisë tha se në plan është kadastra...

Paketa Fiskale 2022 penalizon prodhimin vendas

Bashkimi i Prodhuesve Shqiptarë, Qendra e Eksportuesve, Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë – Tiranë, Shoqata e Përpunuesve të Qumështit dhe përfaqësues të sektorit të çimentos, i kundërshtojnë njëzëri ndryshimet e propozuara me Paketën Fiskale 2022. Ndryshimet propozohen nga Ministria...

Buxheti 2022, rishpërndarja e padrejtë e taksave

Buxheti publik, që administrohet nga qeveria, është zmadhuar vitet e fundit, kryesisht prej rritjes së normës së taksave, rritjes ekonomike dhe borxhit publik, por nga ana tjetër, përfitimet për qytetarët nuk kanë ndjekur të njëjtin trend përderisa Eurostat publikoi...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img