Sunday, February 25, 2024

Izraeli bombardon xhaminë më të vjetër dhe më të madhe të Gazës

Ushtria izraelite ka bombarduar xhaminë më të vjetër dhe më të madhe, Xhaminë e Madhe Omari, në Rripin e Gazës.

Xhamia u ndërtua midis viteve 5 dhe 7 të erës sonë, shkruan Al Jazeera.

Rrjeti i lajmeve Quds ka publikuar imazhe të shkatërrimit të xhamisë, të cilat Al Jazeera i ka verifikuar.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë