No menu items!

izrael

Pas 3 ditësh luftime, hyn në fuqi armëpushimi mes Izraelit dhe Palestinës

Mbrëmjen e së dielës, hyri në fuqi një armëpushim mes Izraelit dhe militantëve palestinezë, pas 3 ditësh luftime në rripin e Gazës. Njoftimi për arritjen e armëpushimit u bë në deklarata të veçanta nga Xhihadi Islamik dhe më pas nga...

Doza e katërt mund të pesëfishojë antitrupat kundër COVID-19

Doza e dytë përforcuese apo doza e katërt e vaksinës kundër COVID-19, sipas një studimi të bërë në Izraerl, mund ta pesëfishojë numrin e antitrupave kundër variantit Omicron. Gjetjet e studimit u prezantuan të martën më 4 janar nga kryeministri...

Izraeli sulmon me raketa në Rripin e Gazës

Avionët ushtarakë të Izraelit kanë goditur caqe të militantëve në Rripin e Gazës më 1 janar, pasi disa raketa ishin hedhur nga enklava palestineze, thanë burimet dhe ushtria. Më 2 janar, ushtria izraelite tha në Twitter se sulmi me raketa...

Covid-19: Izraeli teston dozën e katërt të vaksinës te stafi shëndetësor

Një spital në Izrael ka thënë se do të nisë testime në stafin shëndetësor për të kuptuar efektin e dozës së katërt të vaksinës kundër koronavirusit. Rreth 150 pjesëtarë të stafit mjekësor në Spitalin Shiba afër Tel Avivit do të...

Lindja e Mesme, në fokus të bisedimeve Izrael-Rusi

Kryeministri i Izraelit, Naftali Bennett, po viziton për herë të parë Rusinë që nga zgjedhja e tij në këtë pozitë në muajin qershor të këtij viti. Bisedimet me presidentin rus, Vladimir Putin, pritet të fokusohen në Lindjen e Mesme. Televizioni shtetëror...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img