No menu items!

votim

Më 23 maj do të zhvillohet raundi i dytë i votimit për presidentin e ri

Konferenca e Kryetarëve miratoi 23 majin si raundin e dytë të votimit për zgjedhjen e presidentit. Votimi pritet të zhvillohet në orën 18:00. Propozimi për këtë datë u bë fillimisht nga kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Raundi...

Mbyllet votimi në Francë, dalin exit poll-et

FRANCË- Është ora 20:00 në Francë, që do të thotë se votimi tashmë ka përfunduar.  BBC shkruan se sipas sondazheve të para Emmanuel Macron ka marrë 28.1% të votave në raundin e parë të votimit, ndërsa rivalja Marine Le Pen ka marrë...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhje/ KQZ zbardh shifrat më të fundit

Zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 bashkitë e vendit kanë ngjallur shumë pak interes te qytetarët. Për shkak të largimit të kryetarëve, Durrësi, Shkodra, Dibra, Vora, Rrogozhina dhe Lushnja shkuan në zgjedhje të parakohshme. Sipas të dhënave të KQZ,...

Rama dhe Basha bashkuan votat për Vettingun, reagon ambasadorja Yuri Kim

Pak minuta pasi Lulzim Basha dhe Edi Rama bashkuan votat për miratimin e ndryshimeve Kushtetuese që i zgjasin mandatin komisioneve të Vettingut, ka ardhur reagimi i ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim.  Në një mesazh në Facebook, ambasada e...

SHBA, pritet votimi i paketave të shpenzimeve të Presidentit Biden

Dhoma e Përfaqësuesve po përgatitet të debatojë dhe votojë rreth një projektligji të rishikuar shpenzimesh sociale, prej 1.85 trilionë dollarësh si dhe një tjetër pakete ligjore mbi infrastrukturën prej 1 trilion dollarësh. Miratimi i tyre për demokratët do të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img