No menu items!

tensione

Tensione gjatë natës në veri, shpërthime dhe të shtëna armësh në disa lokacione

Situata e përgjithshme e sigurisë gjatë natës së mbrëmshme në veri të Kosovës ka qenë e tensionuar. Dy shpërthime të fuqishme, një rreth orës 01:30 pas mesnatës dhe tjetra në orën 03:00 janë dëgjuar afër Zveçanit, ndërsa në drejtim të...

Çfarë fshihet pas tensioneve Rusi-Ukrainë?

Zyrtarët ukrainas dhe perëndimorë janë të shqetësuar se shtimi i trupave ruse pranë Ukrainës mund të sinjalizojë planet e Moskës për një sulm ndaj vendit fqinj. Kremlini këmbëngul se nuk ka një qëllim të tillë dhe ka akuzuar Ukrainën dhe...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img