No menu items!

perjashtim

Gledis Nano përjashton efektivin që përplasi për vdekje fëmijën në Himarë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka përjashtuar oficerin e Policisë Komisar Arjan Tase, me detyrë Shef Seksioni i Policimit në Komunitet në Komisariatin e Policisë Elbasan, pasi ky i fundit përplasi për vdekje me skaf...

Berisha flet pas përjashtimit nga Partia Demokratike

Në një intervistë për herë parë pas përjashtimit nga Partia Demokratike, ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar vendimin e kryetarit Lulzim Basha dhe kryesisë së PD. Berisha tha në ABC në Radarin Informativ përballë gazetares Juli Xhokaxhi se ky vendim...

Sali Berisha përjashtohet përfundimisht nga PD

Sali Berisha është përjashtuar përgjithmonë nga Partia Demokratike. Vendimi u mor gjatë mbledhjes së Kryesisë së PD-së, një mbledhje që nisi pasditen e së hënës në orën 19.00 dhe përfundoi rreth orës 03.30 të mëngjesit. Përpos ish-liderit Sali Berisha, në...

Përjashtimi i Berishës/ Basha: E kërkuan amerikanët, shmangëm koston ndaj PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh se vendimi për të përjashtuar ish-kryeministri Sali Berisha nga Grupi Parlamentar i PD-së erdhi pas kërkesës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. I ftuar në emisionin ''Open'' në ''Top Channel'', Basha tha...

A do përjashtohet Berisha më 18 dhjetor? Ja çfarë thotë Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se Kuvendi Kombëtar i 18 dhjetorit do të jetë për shqiptarët e jo për hallet personale të askujt. Sipas kryedemokratit në atë ditë do të rikonfirmohet vendimi i marrë më 17 korrik për...

Basha: Berisha do të përjashtohet nga PD-ja pas 11 Dhjetorit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është treguar më i prerë së kurrë ndaj lëvizjes së Berishës dhe njoftimit të tij për organizimin e Kuvendit më datë 11 dhjetor, teksa ka paralajmëruar edhe përjashtimin e tij nga partia. Në një...

Përjashtim nga PD-ja? Basha paralajmëron ish-kryeministrin Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë mbledhjes me 71 krerët e degëve të kësaj force politike, i ka drejtuar një mesazh të fortë edhe ish-kryeministrit Sali Berisha. Basha është shprehur se do ta zbatojë statutin ndaj kujtdo, pasi kush...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img