No menu items!

pagat

60 mijë emra më shumë/ Del edhe lista me pagat e shqiptarëve për muajin prill 2021

Vijon të zgjerohet skandali me publikimin e pagave të mbi 600 mijë qytetarëve shqiptarë. Vetëm një ditë pasi u publikuan në WhatsApp pagat e shqiptarëve për muajin janar të vitit 2021, sot ka dalë dalë në qarkullim edhe lista me...

Skandali i pagave/ Berisha: Duan të mbulojnë aferën e djegësave

Lideri historik demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish në lidhje me megaskandalin e listës së pagave. Berisha shkruan se qëllimi është që të mbulohet skandali i rëndë i inceneratorëve. Postimi i plotë Mos u mashtroni!Miq, ne nje perpjekje per te mbuluar me...

Pagat/ Basha: Po ushtrohet presion politik

Lulzim Basha kërkoi hetim dhe vënien para përgjegjësisë të personave përgjegjës për publikimin e databazën e të dhënave të pagës së qytetarëve. Nga selia blu ai iu drejtua me një thirrje SPAK. “I bëj thirrje SPAK, BKH, SHISH të krijojnë...

Lista e pagave është si historia e inceneratortëve

Nga: Mentor Kikia Lidhur me skandalin e rrjedhjes/vjedhjes/hedhjes… se të dhënave personale, përfshi edhe pagat… mendoj se dëshmon pasigurinë e të dhënave tona personale, lehtësinë e cënimit të tyre, rriskun e digjitalizimit dhe futjes së teknologjisë si mjet jetese në...

Publikimi i të dhënave për pagat, Rama: Qëllim që të nxisë destabilitet

Kryeministri Edi Rama e nisi me një ndjesë drejtuar të gjithë qytetarëve që iu është publikuar paga nga publikimi i databazës me të dhënat mbi pagave. Kryeministri tha se kjo është një ngjarje që meriton të hetohet dhe i bëri...

Publikimi i listës me pagat/ Berisha: Superskandali i fundit i Narkoshtetit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me skandalin e publikimit të listës me emrat e tatimpaguesve, ku jepen të dhëna persona, me numra ID dhe pagat e tyre. Përmes një mesazhi në rrjetin social ‘Facebook’, Berisha ka akuzuar kryeministrin...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img