No menu items!

mancester siti

Haaland i imponon klauzolën e çmendur Manchester City-t

Manchester City ka përshpejtuar negociatat për Haaland. Këtë e bëri të ditur “Daily Mail”, duke avancuar se kishte arritur një marrëveshje në parim për sa iu përket shifrave, nëse norvegjezi më në fund vendos të zgjedhë stadiumin “Etihad”, mbi...

PSG fiton me Messi-Mbappe, City e mbyll grupin me humbje

Sapo janë mbyllur ndeshjet e fundit të Grupit A dhe surprizat nuk kanë munguar. PSG ka fituar 4-1 në shtëpi kundër Club Brugge, ndërsa Manchester City është mundur 2-1 në fushën e Leipzig. Dy rezultat që nuk kanë patur asnjë ndikim...

Perez sulm PSG-së e Sitit: Po krijojnë klube-shtete

Presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez, ka gjetur rastin për të kritikuar ashpër dy prej klubeve më të pasura në planet, Paris SG-në dhe Mançester Sitin dhe pse jo klubin më të fundit milioner, Njukasëll. Ndonëse ka përdorur një...

Derbi i Mançesterit nuk ka histori, qyteti ngjyroset sërish blu

Derbi i Mançesterit vishet përsëri me ngjyrat blu. Mançester Siti mundi pastër me shifrat 2-0 Mançester Junajtid në “Old Traford” duke vendosur edhe më shumë nën trysni Ole Gunar Solskjaer. Mançester Junajtid kërkonte t’u kthente entuziazmin tifozëve në kampionat, pasi...

Premier/ Shokohet Siti në ”Etihad”, Liverpuli ndalet në barazim

Fundjava në Premier Ligë dhuroi shumë të papritura, ku skuadrat e kreut nuk kanë arritur të marrin rezultat pozitiv , duke e bërë edhe më të bukur garën për titullin kampion. Mançester Siti ka humbur në mënyrë të pabesueshme në...

Surprizë në Kupën e Anglisë, Siti eliminohet në raundin e 1/8-ave

Surprizë në Kupën e Anglisë. Uest Hami ka eleminuar Mançester Sitin në 1/8, ndëra ekipet “big” si Totenhemi, Liverpuli, Leiçesteri kanë kaluar më tej së bashku me Brentfordin. Siti nuk shkoi më shumë se një barazim 0-0, ndërsa nga penalltitë,...

Champions rikthehet me goleadë, Siti dhe Sporting rikthehen te fitorja

Pas humbjes me PSG në “Parc de Princes” në Grupin A të Champions League, Mançester Siti rikthehet fuqishëm, duke mposhtur Klub Bryzhin që mbante vendin e dytë. Përballja nuk kishte histori, teksa “Citizens” dominuan totalisht dhe fituan me rezultatin 5-1...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img