No menu items!

kyriakos mitsotakis

Mitsotakis: Erdogan të merret me ekonominë turke, jo me fantazi neo-otomane

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka folur në lidhje me marrëdhëniet e tensionuara mes Athinës dhe Ankarasë. Në një intervistë për CNN, Mitsotakis është shprehur se Greqia do të mbrojë sovranitetin e saj territorial, teksa theksoi gatishmërinë për të vazhduar...

Erdogan: Nuk njoh Mitsotakis si lider të Greqisë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se nuk e njeh më Kyriakos Mitsotakis si kryeministër të Greqisë fqinje dhe ka paralajmëruar se nuk do të takohet me të në një samit të afërt. Erdogan ka akuzuar kreun e qeverisë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img