No menu items!

krize

Vuçiç: Kriza e Ukrainës mund të përhapet në Ballkanin Perëndimor

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë të hënën që ka shqetësime se kriza e Ukrainës “mund të përhapet në pjesë tjera të Evropës dhe në botë, sidomos në Ballkanin Perëndimor”, transmeton agjencia e lajmeve AFP. Vuçiq ka vlerësuar se edhe...

Lira turke në nivelet më të ulta në dy dekada nën qeverisjen e Erdogan

Lira turke ka hyrë në vitin e saj më të keq që kur presidenti Tajip Erdogan erdhi në pushtet gati dy dekada më parë, pavarësisht apelit të këtij të fundit të premten që turqit t'i besojnë politikave të tij...

Kriza në PD/ Basha: Mund të humbasim një pakicë të papërfillshme

Nga kriza e brendshme e Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se do të humbasin një pakicë demokratësh. Por sipas tij, do të fitojnë besimin e qytetarëve të tjerë shqiptarë. Duke folur në Kuvendin e 18 Dhjetorit të Partisë Demokratike, Basha...

Rikthehet kriza e punonjësve

Muajt e fundit, fabrika e prodhimit të këpucëve “Prodyn” po përballet me një kërkesë të pazakontë nga klientët europianë, e cila nuk po përballohet për shkak të mungesës së fuqisë punëtore. Eva Laro, aksiorere dhe administratore e saj, tha...

Shansi për Shqipërinë, prodhimi që mund të nxitet nga kriza e çmimeve

Rritja e fortë e çmimeve, që ka përfshirë njëherazi mallrat dhe shërbimet në të gjithë botën, ka të ngjarë të vërë në lëvizje zinxhirët e prodhimit në vendin tonë. Modeli i ekonomisë, i bazuar në konsum dhe import, do...

Foltorja në Berat/ Berisha: Vendi në krizë, janë rritur çmimet

Foltorja e ish-kryeministrit Sali Berisha është zhvendosur ditën e sotme në Berat, ku lideri historik zhvilloi një bashkëbisedim me demokratët e këtij qarku. Gjatë fjalës hapëse të tij, Berisha u shpreh se vendi ndodhet në krizë të thellë për shkak...

Samiti i BE – kriza me Poloninë mbetet

Grindja me Poloninë mbeti e pazgjidhur në samitin e BE. Vendet anëtare duan të veprojnë kundër skepticizmit ndaj vaksinës, kurse të premten në fokus është debati pas valës së migracionit që po vjen nga Bjellorusia. Megjithë përpjekjet gjermano-franceze për ndërmjetësim,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img