No menu items!

klodian calamani

Dëshmon e motra e Çalamanit: Më kërcënoi që t’i sillja 16-vjeçaren në shtëpi

Emisioni Uniko nga Spartak Koka në Klan Plus ka zbardhur dëshminë e Elsa Çalamanit, motrës së Klodian Çalamanit për ngjarjen e 9 Majit 2006, kur një vajze 16-vjeçare iu hoq liria. Për atë rast Klodian Çalamani u dënua për...

Tezja e Mateos hedh dyshime: Në vrasjen e fëmijës, Çalamani nuk ka qenë i vetëm

Tezja e 8-vjeçarit të vrarë në mënyrë makabre nga 38-vjeçari Klodian Çalamani, në emisionin ‘Me Zemër të Hapur’, kërkoi që të vendoset drejtësi. E prekur nga ngjarja e rëndë, ajo kërkoi që e vërteta të zbardhet sa më parë, pasi...

VOA: Familjarët protestojnë në Vlorë për vrasjen e 8-vjeçarit Mateo Vasiu

Familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu, i cili u vra brutalisht pak ditë më parë në Fier nga Klodian Çalamani, një person me precedent kriminal, protestuan të dielën në paraburgimin e Vlorës, ku qëndron i izoluar autori. Protestuesit mbanin pankarta në...

Vrasja e 8-vjeçarit, del ekspertiza: Klodian Çalamani nuk ka probleme mendore

Klodian Çalamani, vrasësi i fëmijës 8 vjeçar në Grecalli të Fierit, nuk vuan nga probleme të shëndetit mendor. Kështu ka konstatuar ekspertiza paraprake që i është bërë autorit në paraburgimin e Vlorës, ku Çalamani është transferuar prej mbrëmjes së...

”Kërkojmë varjen e autorit”/ Familjarët e Mateos nisin mbledhjen e firmave

Familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu, i cili u vra nga Klodian Çalamani, nuk janë mjaftuar me masën që dha sot nga Gjykata e Fierit, ku autori u la në burg, por kanë nisur aksionin e tyre për mbledhjen e...

Gjykata lë në burg Çalamanin, nëna e 8-vjeçarit: Dua ta varin, më mori një foshnjë

Pasi gjykata dha masën ‘arrest me burg’ për autorin e vrasjes së 8-vjeçarit Mateo Vasiu, vjen një deklaratë rrëqethëse nga nëna e tij. Ajo tha për mediat që do të qetësohet deri sa autori të varet në mes të qytetit...

Rrëfimi i monstrës së Fierit që vrau 8-vjeçarin: E hodha në gropë dhe e mbulova

Dëshmia e 38-vjeçarit Klodian Çalamani lidhur me vrasjen makabër që ka bërë dje, duke rrëmbyer dhe më pas vrarë një fëmijë, vetëm 8 vjeç, tregon se nuk ka asnjë pikë pendese. Me t’u arrestuar dhe vënë në pranga, Çalamani u...

Flet xhaxhai i ‘Monstrës së Fierit’: T’i jepet dënimi më i rëndë

Xhaxhai i autorit të krimit makabër në Fier, ku u vra 8-vjeçari Mateo Vasia, ka folur për mediat. Vllasi Çalamani ka thënë se nipi ka qenë problematik dhe shpesh e këshillonte, por shtoi se nuk e dëgjonte. Prej vitesh...

Detajet tronditëse: Autorin e mbanin me bukë familjarët e 8-vjeçarit. Si u kap Klodian Çalamani

Gazetarja Anila Sefa ka dhënë detaje tronditëse në lidhje me ngjarjen makabre ku 38-vjeçari Klodian Çalamani rrëmbeu dhe më pas vrau 8-vjeçarin, Mateo Vasiu. Mësohet se policia ka dyshuar për Çalamanin pas pyetjeve që ky i fundit ka bërë...

Krimi makabër në Fier: 38-vjeçari pranon autorësinë për vrasjen e djalit të fqinjit, ja çfarë kapën kamerat

Klodian Çalamani është autori i ngjarjes së rëndë të ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku vrau dhe groposi djalin 8-vjeçar të fqinjit të tij. Ka qenë vetë 38-vjeçari i cili ka pranuar autoresinë e krimit, pas presionit të bërë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img