Wednesday, June 7, 2023

grabitje

Grabisnin banesa në zona të ndryshme në Spanjë, arrestohen dy shqiptarë

Policia spanjolle ka goditur një tjetër grup kriminal që operonte në vend. Në kuadër të operacionit Albarrois që u krye në bashkëpunim me ekipin e policisë së Gardës Civile të A Coruña, kanë rënë në pranga edhe dy shqiptare. Grupi...

“Morëm këto që gjetëm”, detajet e grabitjes së noterit në Sarandë

Për herë të parë zbulohen detaje të ngjarjes që tronditi qytetin e Sarandës mëngjesin e 20 tetorit, ku persona të maskuar e armatosur grabiten noterin e njohur Thoma Kaci. Për ngjarjen në fjalë ndodhen të arrestuar pas një pune shumë...

Kosovë, sulmohet me armë makina që po transportonte paratë e bankës (Video)

Mesditën e ditës së sotme një grabitje e armatosur ka ndodhur në rrugën Gjilan-Prishtinë, në fshatin Parallovë. Sipas mediave vendase mësohet se është grabitur një automjet i cili po transportonte paratë e bankave. Nga informacionet paraprake bëhet me dije se...

Zbardhet grabitja e biznesmenit Çangu, detaje për operacionin “Kasaforta”

Zbardhet zyrtarisht grabitja dhe dhunimi i biznesmenit Nazmi Çangu dy javë më parë në Nikël, Fushë Krujë. Policia e Shtetit njofton se ka arrestuar një nga autorët, shtetasin Saimir Kuçi, dhe po kërkon kreun e grupi Artan Prenga dhe...

Grabitja e noterit në Sarandë, policia zbardh ngjarjen (Video)

Policia e Sarandës ka zbardhur dhe dokumentuar grabitjen e noterit të njohur në Sarandë Thoma Kaçi më 20 tetor, duke arrestuar tre persona si autorë. Disa ditë pas ngjarjes, Policia gjeti dhe sekuestroi armën e zjarrit automatik të përdorur...

Grabitja e biznesmenit, Lala: Autorët nuk synonin paratë e Çangut, por disa dokumente

Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar se synimi i personave që u futën në shtëpinë e biznesmenit Nazmi Çangu nuk ishte grabitja e parave të tij. E ftuar në emisionin “Open”, Lala tha se grabitësit e maskuar e të veshur si...

Gjendja kriminale në vend, Berisha: Grupet mafioze po bëjnë ligjin, frymëzohen nga Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar ashpër në lidhje me situatën e rendit në vend, pas ekzekutimit të djeshëm në Fier të 57-vjeçarit Demir Baçka, dhe grabitjes së banesës së biznesmenit Nazmi Çangu, ndodhur orët e para të mëngjesit të...

Grabitet banesa e biznesmenit në Krujë, i marrin 100 mijë euro dhe i presin gishtin me gërshërë

Dhjetë perosna kanë grabitur banesën e një biznesmeni në Nikel të Krujës, duke marrë flori dhe një shumë monetare prej 100 mijë eurosh. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, teksa mësohet se sipas...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img