Sunday, February 25, 2024

Grabitja e argjendarisë në Kamëz/ Autorët ishin të maskuar, vodhën bizhuteritë me automatik

Tre persona të maskuar grabitën argjendarinë në rrugën “Nënë Tereza” në Kamëz. Sipas informacioneve të para të policisë, ata ishin të maskuar dhe nën kërcënimin e një arme zjarri automatik kanë marrë disa bizhuteri në argjendari.

Më pas, ata janë larguar me një automjet tip “BMW”. Shërbimet Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Janë ngritur pikat e përkohshme të kontrollit në qarqet Tiranë, Durrës, Lezhë, Kukës dhe Shkodër.

Për këtë rast është krijuar një grup i posaçëm hetimor me specialistë të strukturave të posaçme të luftës kundër krimeve të rënda.

Grupi hetimor mbi bazën e të dhënave të administruara po punon për zbardhjen e dokumentimin e autorësisë të kësaj ngjarje.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë