Wednesday, June 7, 2023

gazetar

‘Do t’ju vrasim të gjithëve’, aleati i Putinit kërcënon gazetarin gjerman

Lideri i partisë pro-Putin “Rodina”, Aleksey Zhuravlyov ka reaguar ashpër dhe ka kërcënuar gazetarin e BILD, Björn Stritzel gjatë raportimit të tij për luftën në Ukrainë. I ftuar në televizionin rus të mbështetur nga Kremlini, Zhuravlyov nuk e përmbajti veten...

Arrestohet një nga të kërkuarit për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi

Një nga personat e akuzuar për vrasjen e gazetarit Jamal Khashogi është arrestuar ditën e sotme në Francë. BBC raporton se në pranga ka rënë Khaled Aedh Alotaibi, i cili u kap në aeroportin Charles-de-Gaulle në tentativë për t’u larguar nga...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img