Wednesday, June 7, 2023

fifa

Propozimi vjen nga FIFA, ndeshjet mund të zgjasin 100 minuta

FIFA po shqyrton mundësinë e zgjatjes së ndeshjeve deri në 100 minuta, në vend të 90 minutave, përpara Kupës së Botës në Katar në nëntor. Në muajt e fundit, FIFA ka pasur shumë kritika pasi ka kërkuar që Kupat...

FIFA dhe UEFA pezullojnë Rusinë nga garat ndërkombëtare

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) dhe Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) kanë pezulluar klubet ruse dhe ekipet kombëtare ruse nga të gjitha garat. Ky vendim vjen pasi Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka kërkuar që atletët rusë, ata bjellorusë dhe zyrtarët të...

Incidenti me shishet në ndeshjen ndaj Polonisë, FIFA jep dënimin për Shqipërinë

Duhet të vinte dënimi dhe ka ardhur, edhe më i butë nga sa pritej. Komiteti Disiplinor i FIFA-s ka vendosur ka vendosur që të dënojë me një ndeshje pa tifozë dhe 150 mijë franga gjobë Federatën Shqiptare të Futbollit...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img