Wednesday, June 7, 2023

fbi

Thirrja e Berishës: FBI dhe Kongresi në SHBA të hetojë veprimtarinë e Yuri Kim-it

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka kërkuar FBI-së dhe Kongresit Amerikan që të hetojë veprimtarinë e ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se historia e gjobave në...

Gjysma e votuesve republikanë mbështesin Trumpin pas kontrollit të FBI-së

Gjysma e republikanëve amerikanë thonë se zyrtarët federalë të zbatimit të ligjit u sollën në mënyrë të papërgjegjshme kur kontrolluan shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump në Florida, sipas një sondazhi të Reuters/Ipsos. Sondazhi dyditor i përfunduar të mërkurën, sugjeron se...

Berisha: Dosja e Lulzim Bashës do hapet nga FBI në kohën e duhur

Dosja e “Nick Muzin”, për të cilën është hetuar edhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, do të hetohet një ditë nga FBI në Tiranë. Kështu deklaron ish-Kryeministri Sali Berisha në studion e Klan Neës përballë gazetares Mirela Milori. “Mister...

Hakerët sulmojnë postën elektronike të FBI-së

Hakerët kanë sulmuar sistemin e jashtëm të postës elektronike të Byrosë Federale të Hetimit të SHBA-së (FBI), tha agjencia e zbatimit të ligjit, duke konfirmuar raportet e mëparshme të mediave. Mediumi Bloomberg më 13 nëntor raportoi se hakerët dërguan dhjetëra...

SHBA/ FBI bastis shtëpinë e oligarkut rus, mik i Vladimir Putin

Byroja Federale Investigative amerikane po kryen “veprimtari të zbatimit të ligjit” në shtëpinë e oligarkut rus Oleg Deripaska, një aleat i Presidentit rus Vladimir Putin. Sipas të dhënave të deritanishme aktiviteti është i lidhur me një hetim federal jashtë Nju...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always...
- Advertisement -spot_img