No menu items!

Dmitry Medvedev

Medvedev: Rusia do të fitojë, jemi gati të shkojmë deri në kufijtë e Polonisë

Ish-presidenti dhe nënkryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitry Medvedev deklaroi në përvjetorin e parë të ofensivës kundër Ukrainës, se Rusia do të fitojë dhe se është gati të shkojë deri në kufijtë e Polonisë. Medvedev u shpreh s...

Aleati i Vladimir Putinit paralajmëron ‘fundin’ e OKB-së

Fati i Kombeve të Bashkuara mund të përfundojë si ai i Lidhjes së Kombeve, nëse kompetencat e anëtarëve të përhershëm të Këshillit të Sigurimit të OKB-së do të shkelen. Ishte ky paralajmërimi i zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë,...

Medvedev paralajmëron BE: Evropa do të përballet me një valë krimi

Ish presidenti rus, Dmitry Medvedev,  njëkohësisht nënkryetari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare përmes një postimi në Telegram, i është përgjigjur deklaratave të kryetares së Komisionit Evropian, Ursula von Der Leyen, e cila tha se falimentimi i Rusisë ishte çështje...

Aleati i ngushtë i Putin paralajmëron Perëndimin: Rusia ka fuqinë t’ju tregojë vendin të gjithëve

Rusia ka fuqinë për t’u treguar vendin të gjithë armiqve. Kjo ka qenë deklarata e aleatit më të ngushtë të Presidentit Vladimir Putin, Dmitry Medvedev, i cili shërbeu si president i Rusisë nga viti 2008 deri në 2012 dhe...

Sanksionet ekonomike ndaj Moskës, ish-presidenti rus kërcënon SHBA-të dhe BE-në

Ish-presidenti rus, Dmitry Medvedev përmes një postimi në Twitter ka reaguar për sanksionet ekonomike ndaj Rusisë të vendosura nga SHBA-të dhe BE. Më një gjuhë të ashpër, i besuari i Presidentit Putin, Medvedev kërcënon Perëndimin ndërsa shkruan se në historinë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img