Wednesday, June 7, 2023

delina ibrahimaj

Ekonomia shqiptare në recesion në vitin 2023? Flet Delina Ibrahimaj

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi se gjasat që ekonomia shqiptare të kalojë në recesion në vitin 2023 duken shumë të ulëta. Në një deklaratë për mediat, Ibrahimaj u shpreh se qeveria do të jetë vigjilente dhe e...

Ministrja Ibrahimaj tregon se deri kur do të funksionojë Bordi i Transparencës

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj thotë se qeveria mbështeti tregun e lirë, por theksoi se Bordi i Transparencës për çmimet e karburanteve dhe ushqimeve po funksionojnë për të ndihmuar qytetarët. Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së...

Rama dhe Ibrahimaj monitorojnë çmimet e produkteve ushqimore

Marketet kanë respektuar vendimin e Bordit të Transparencës për të mos lejuar rritjen e çmimeve të produkteve ushqimore. Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Financave dhe Ekonomisë Delina Ibrahimaj, kanë inspektuar nga afër çmimet në një market në Tiranë,...

Ibrahimaj: 1 person duhet të gjenerojë 130-140 € në muaj që të mos konsiderohet i varfër në Shqipëri

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, ishte e ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion” për të folur në lidhje me rritjen e çmimeve. Pasi u pyet nga gazetari Blendi Fevziu, ministrja tha se për të mos u...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img