No menu items!

cmimi

Bordi i Transparencës rrit sërish çmimin e naftës

Bordi i Transparencës vendosi këtë të premte që çmimi i naftës të jetë 265 lekë për litër. Deri dje, nafta u shit në pikat e karburanteve me çmimin 258 lekë për litër. Ndërsa, benzina do të shitet me 241 lekë...

Bordi i Transparencës vendos rritjen e çmimit të naftës

Në mbledhjen e zhvilluar ditën e sotme, Bordi i Transparencës ka vendosur rritjen e çmimeve të naftës dhe benzinës. Një litër naftë me pakicë do të tregtohet me 226 lekë për litër, nga 219 lekë për litër që ishte deri...

Çmimi i energjisë do të rritet për 5% të konsumatorëve, thotë Rama

Personat që konsumojnë më shumë energji elektrike do të kenë rritje të çmimit në faturën e energjisë, theksoi Rama në Kongresin e PS-së të shtunën. Sipas kryeministrit, kjo shtresë që konsumon më shumë energji “është e pasur” dhe përbën 5%...

Rritja e çmimeve/ Berisha: Nëse nuk mbrohet konsumatori, opozita në rrugë

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kërkuar sot qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama të heqë TVSH-në dhe taksën e qarkullimit nga nafta si dhe një bonus për të gjitha familjet në nevojë shtesë që të përballojnë krizën energjetike. Berisha deklaroi se...

Rritja e çmimeve në Kosovë, Kurti paralajmëron ndihmë për qytetarët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria që udhëheq ai nuk mund të fajësohet për ngritjen e çmimeve në treg, pasi kjo, sipas tij, ka ndodhur si pasojë e disa faktorëve. Kurti tha se Qeveria e Kosovës po punon...

Çmimet e “çmendura” të energjisë, vetëm në tetor u blenë rreth 65 milionë euro në treg të lirë

Energjia është kthyer në të mirën më të lakmuar të këtyre ditëve dhe çmimet në bursa kanë prekur nivele rekord teksa u theksua se nuk bëhej më fjalë për vlerë financiare, por për sasi të disponueshme për blerje. Furnizuesi i...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img