Wednesday, June 7, 2023

cmime

Ministrja Ibrahimaj tregon se deri kur do të funksionojë Bordi i Transparencës

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj thotë se qeveria mbështeti tregun e lirë, por theksoi se Bordi i Transparencës për çmimet e karburanteve dhe ushqimeve po funksionojnë për të ndihmuar qytetarët. Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së...

Afrika është ‘peng’ i luftës së Rusisë kundër Ukrainës, sipas Zelenskit

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski deklaroi gjatë një fjalimi drejtuar vendeve të Bashkimit Afrikan (AU), se Afrika është ‘peng’ i luftës së Rusisë ndaj vendit të tij. Pushtimi rus dhe bllokimi i eksporteve të grurit të Ukrainës mund të bëjë që...

Kur do ndalojë së funksionuari Bordi i Transparencës? Përgjigjet Ahmetaj

Zëvendës kryeministri Arben Ahmetaj deklaroi se kriza e çmimeve është shkaktuar nga agresioni rus dhe bllokimi i rrugëve të furnizimit. Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Ministrave, Ahmetaj u shpreh se për sa kohë do të ketë çmime abuzive,...

Anëtarët e Bordit të Transparencës duhet të japin dorëheqjen, thotë Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se anëtarët e Bordit të Transparencës për çmimet, duhet të japin dorëhqejen. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se ky bord duhet të pushojë menjëherë së funksionuari, pasi...

FMN rrëzon Bordin e Transparencës: Nuk ka nevojë për monitorim të çmimeve

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka rrëzuar Bordin e Transparencës. Qeveria ngriti dy borde, atë për karburantet dhe atë për ushqimet duke diktuar çmimet në treg, por përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar e cilësojnë të gabuar. Sipas tyre, nuk ka nevojë...

Protesta kundër rritjes së çmimeve, qytetarët dalin para Kryeministrisë

Dhjetëra qytetarë kanë dalë para godinës së Kryeministrisë, për të protestuar kundër rritjes së çmimeve. Ata kundërshtojnë rritjen e çmimit të naftës që ka shkuar deri në 237 lekë për litër dhe të produkteve të tjera të shportës. Në protestat e...

Unë refuzoj të konsumoj

Nga: Artan Fuga Zgjidhja e krizës të rëndë të rritjes të çmimeve është sjellja si konsumator i ndërgjegjshëm! Unë qysh dje, përballë imoralitetit idiot të rritjes të çmimeve në atë formë që na dëmton si shoqëri, madje dëmton edhe ata që...

Berisha: Kjo do të jetë pranvera e protestave të mëdha

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, foli në Kuvend në lidhje me krizën e thellë të çmimeve në vend. Ai tha se qeveria pasurohet me mjerimin e shqiptarëve. “Fatkeqësitë i shndërron në dramë dhe tragjedi vetëm kjo qeveri. Hajduti ka...

Bordi i Transparencës vendos çmim të ri për naftën

Bordi i Transparancës i ngritur me vendim Qeverie, me qëllim kufizimin e përkohshëm të çmimeve të tregtimit me shumicë/pakicë të nënprodukteve të naftës dhe gazit në mbledhjen e tij të radhës vendosi: Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil...

Meta: Të ndalet menjëherë rritja abuzive e çmimit të karburanteve

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka reaguar sërish pas rritjes së çmimeve në vend. Meta bën thirrje që rritja abuzive e çmimit të naftës të ndalet menjëherë. Presidenti në një reagim në facebook thotë se shqiptarët po e paguajnë sot...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always...
- Advertisement -spot_img