No menu items!

celsi

Çelsi në bisedime me Armando Brojën për një kontratë të re

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Broja është një ndër emrat më të lakuar të merkatos verore. Pas huazimit te Sauthempton sezonin e kaluar, 20-vjeçari është aktivizuar në dy ndeshjet e para të kampionatit me blutë e Londrës dhe sipas mediave, Çelsi...

Broja aktivizohet me Çelsin në ndeshjen e parë të kampionatit anglez

Armando Broja u aktivizua në fitoren që Çelsi arriti ndaj Evertonin me shifrat 0-1 ditën e djeshme, në ndeshjen e parë të kampionatit anglez. Tekniku gjerman, Tomas Tuhel i dha minuta sulmuesit të Kombëtares shqiptare në pjesën e dytë. Broja u...

Abramoviç mund të refuzojë të paguajë kredinë prej 1.6 miliardë stërlina

Pikërisht kur menduam se gjithçka po shkonte pa probleme dhe një blerje ishte afër, dëgjojmë se ka telashe me shitjen e Çelsit. Times raporton se ekziston frika se e gjithë shitja mund të shembet, sepse Roman Abramoviç dëshiron të rikuperojë kredinë...

32 fitore në Champions/ Statistika e frikshme e Tuhel

Tekniku i Çelsit, Tomas Tuhel u bë sonte trajneri me më shumë fitore në pesëdhjetë ndeshjet e para në Ligën e Kampionëve. Në fakt, timonieri i kampionëve në fuqi të Champions-it ka arritur 32 suksese, aq sa edhe bashkëkombasi i...

Champions/ Çelsi shpartallon Juventusin, Barcelona “në duart” e Bajernit

Çelsi ka shkatërruar 4-0 Juventusin duke i marrë kreun e grupit H në grupet e Champions League. Në “Stamford Bridge” u luajt dueli që do të përcaktonte kreun e grupit dhe skuadra e Tuhel ishte shumë më lart. Për bardhezinjtë...

Premier/ Shokohet Siti në ”Etihad”, Liverpuli ndalet në barazim

Fundjava në Premier Ligë dhuroi shumë të papritura, ku skuadrat e kreut nuk kanë arritur të marrin rezultat pozitiv , duke e bërë edhe më të bukur garën për titullin kampion. Mançester Siti ka humbur në mënyrë të pabesueshme në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img