No menu items!

borusia dortmund

Dortmund arrin marrëveshjen me yllin e ri të futbollit gjerman

Borussia Dortmund duket se do të befasojë përsëri botën e futbollit pothuajse një vit pas blerjes së Haaland nga Salzburg. Verdhezinjtë, në fakt, kanë arritur marrëveshjen me një tjetër talent të klubit austriak. Bëhet fjalë për 19-vjeçarin Karim Adeyemi, i cili...

Barcelona dhe Dortmund në garë për yllin e Chelsea

Barcelona dhe Borussia Dortmund sfidohen për Hakim Ziyech. Sipas Sport, bluagranat dhe verdhezinjtë duket se janë më të interesuarit për sulmuesin maroken të Chelsea-t. 28-vjeçari nuk po aktivizohet shumë te londinezët për shkak të problemeve të shumta fizike dhe ka dëshirë...

Bajern rikthehet fuqishëm në Bundesligë, Dortmundi nuk i ndahet (Rezultatet)

Bundesliga ka prodhuar emocione dhe ndeshja interesante në javën e dhjetë. Bajerni dhe Dortmundi vazhdojnë luftën në distancë pasi të dyja skuadrët fituan ndeshjet respektive. Bavarezët shkatërruan Union Berlin në transfertë me rezultatin 2-5. Pas humbjes turpëruese në kupë ndaj...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img